| Iulian09 a întrebat:

Care sunt dezavantajele exercitiilor fizice?

10 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Febra musculara.Pana se obisnuieste organismul. Apoi devine ceva normal. Dar sa te tii de exercitii.

| Siracuzia a răspuns:

Febra musculuara, oboseala...la cei neantrenati.Si mirosul neplacut de la transpiratie!

| Goooogle a răspuns:

Dezavantaje...nu sunt prea multe doar suprasolicitarea in cazul in care faci prea multe, trebuie sa ai un rpogram bine stabilit si ordonat in asa fel incat sa nu simti aceasta oboseala.In rest exercitiile fizice nu prezinta dezavantaje majore.

| Ichigo a răspuns:

Dezavantaj : odata ce te lasi, te vei ingrasa mult

| Cosmin86 a răspuns (pentru Ichigo):

Serios? si daca tine dieta corespunzatoare noului consum de calorii?

| չﻨгﻪรէﻨĸ a răspuns:

Obosesti...crying

| ღLiFeHaSMeAiNgღ a răspuns:

Pai... Daca o sa cazi cumva...sa nu iti rupi ceva (o mana, un picior). Si apoi o sa ai si febra musculara (depinde), daca nu esti obisnuit sa fugi sau sa faci un anumit sport.happy

| T. AC a răspuns:

Da am citit si restul raspunsurlor intr-adevar febra musculara apare mai ales daca muschii sunt intinsi dar iti dau sa citesti mult la un referat si explica tot http://documents. tips/documents/conditia-fizica-a-omului.html Eu dupa cum ma vezi si in avatar sunt mai firav dar miscare regulata zilnica nu alergat geoflexiuni flotari aerobic si miscari coordonate prin instructiuni video online chiar si ridicarea unor greutati mai usoare dar, ajuta mult sa incepi cu putin alergatul e pentru slabit si de miros ia ceva mulat pe tine sa iti mentii temperatura corporala pe tinechiar si transpiratia cand termini la dus ca daca te loveste aer rece in timpul miscarii cu haine largi iti intra raceala pana in os si daca esti afara risti raceli pecum pneunomia, alimentatie nu se schimba mult dar crestepofta de mancare se digera mai bine si gandirea e mai lucida, un dezavantaj DORMI MAI ADANC. Glumesc dormi mai bine creierul e oxigenat dar de ce sa te mai obosesc si eu cauta in referatul de pe link.

| Yuii a răspuns:

Păi...
transpiri și când ieși afară răcești

| Laurian1999 a răspuns:

Pai : febra musculara (forta) stiu eu ca e cea mai des intalnita