| anonim_4396 a întrebat:

Care sunt sansele sa castigi daca intr-o bataie dai tu primul?

14 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

50% sanse

suntserios
| suntserios a răspuns:

Mici sau mari. Contează cu cine te bati nu când dai.

| Hyperion7 a răspuns:

Depinde și de viteza de reacție a ta.
Dacă ești rapid,ai avea șanse, dar daca ai o viteza de reacție înceată... deja hypnotized
Da chiar și așa, te-ai gândit să eviți acest conflict?
Nu de alta dar "cel mai deștept cedează" și uneori e mai bine sa fii "prostul" din curtea școlii, decât să îți pătezi cazierul, doar zic nail biting

| Yuoia a răspuns:

Zero!
Dai prima si singura lovitura. Apoi, incasezi pana cazi.
Numai fotbalistii au rationamentul asta eronat: ca daca au dat primul gol au si castigat meciul.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Depinde la ce te referi prin " castig ", ca daca ii dai una buna si nu se mai ridica deloc, clar ca " ai castigat" - ani la inchisoare! laughing

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ca sa castigi 100% si sa nu intri nici la puscarie deloc, trebuie sa lovesti asfel incat oponentul, evident sa nu moara laughing, sa nu ramana paralizat sau cu sechele pe viata, dar evident sa nu mai poata riposta deloc pe moment!

Daca poate riposta, automat sansele tale scad la 50%!

| Ilovedinero a răspuns:

Depinde de viteza de reactie, forta si precizia pe care o ai ca degeaba ii dai o stearsa de zici ca il mangai ca daca se intoarce cam belesti cariciu

| Drake21 a răspuns:

Tot timpul trebuie sa dai primul nu conteaza cine e, daca nu cunosti tu cunoaste altul Si se ajunge la un razboi mondial 50 vs 50

| Drake21 a răspuns (pentru Drake21):

Vii la bataie cu masonii

Răspuns utilizator avertizat
| pufulescu0o a răspuns:

Decat sa analizezi lupta in sine mai bine analizezi conflictul! Despre ce este vorba de fapt? Bataie intre copii la scoala sau conflict intre tineri?
Daca e vorba de bataie intre copii la scoala si dai tu primul atunci da, sansele se duc spre 80 90 %.
Conflictul intre tineri sau maturi nu este asa simplu. S ar putea ca cel care ia azi bataie sa il caute mai tarziu pe castigator si sa ii administreze o corecție dură.

| MAteiLaAjutat a răspuns:

Daca dai primul pumn si dupa aia nu il lasi sa isi revina ai sanse mari.