| BiancaIoanaNechifor45 a întrebat:

Care sunt sansele sa intru la liceul economic administrativ(P.Neamt) cu media de admitere 6, 72? As putea face transfer la un liceu mai bun de atat daca invat foarte bine in primul semestru? E bataie pe liceul asta pentru ca e pentru elevii de nivel mediu. Credeti ca mediile de admitere vor creste sau scade anul asta?

3 răspunsuri:
| ChawChaw a răspuns:

Media de admitere (6.22) nu este cea mai ok, insa daca stii ca liceul accepta elevi cu media ca a ta, atunci incearca acolo.Nu recomand sa incerci la un liceu foarte de top, fiindca cel mai probabil te vor respinge. Legat de medii, tine strict de ceilalti!

Sper ca te am ajutat!

| BiancaIoanaNechifor45 explică (pentru ChawChaw):

Mda mersi dar media de admitere e 6, 72 nu 6, 22. Oricum mersi de sfat=)

| ChawChaw a răspuns (pentru BiancaIoanaNechifor45):

Atunci,greseala mea! Imi pare rau sad