| daniel102938 a întrebat:

Care sunt vitezele practicabile la bicicleta. Eu am 3 foite si opt pinioane.

4 răspunsuri:
| s3bycu a răspuns:

Pai cum adica practicabile? Toate sunt practicabile, foile mari sunt pentru viteza (teren plat sau cobrare) iar cea mica pentru catarari (urcari). Pinioanele le folosesti dupa cum simti, daca vrei mai multa viteza schimbi pe un pinion mai mic, daca vrei sa urci usor o panta de 10% schimbi pe pinioanele mari. Bafta!

| daniel102938 explică:

Ma refeream la combinatiile pe care le pot efectua, pentru a nu pune lantul intr-o pozitie diagonala

| daniel102938 explică:

Ma refeream la combinatiile pe care le pot efectua, pentru a nu pune lantul intr-o pozitie diagonala.

| daniel102938 explică:

Ma refeream la combinatile pe care le pot efectua, pentru a nu pune lantul intr-o pozitie diagonala.