| Eusuntstefan8768 a întrebat:

Cat de dese sau rare sunt decesele în box, kickbox sau MMA? Luptătorii pro spun ca nu e așa de rău ca la TV dar totuși?

3 răspunsuri:
| Ilovedinero a răspuns:

Orice sport este periculos, trebuie sa iti asumi riscul.NU, chiar nu este așa rău si decesele, logic ca daca vine Violetta si CristiDinBucurezti sau Sistemulxxx, care nu au practicat asa ceva si care se dau pe site-ul acesta ceva ce nu sunt( unii din ei), logic ca pentru ei mor 5000 de luptători pe zi de la pumni in cap.Mor foarte putini, si 90% din ei au alte afectiuni netratate la timpul potrivit, deoarece, cei care mor acum sunt sportivii care au luptat acum 30-50 de ani, si crezi sau nu, conditiile de refacere nu erau cele mai bune.Crezi că cei ce luptau acum 30 de ani după gală mergeau la masaj cum o fac eu acum? Mergeau acasa, se bandajau si a doua zi dimineata erau la antrenamente. Vremurile s-au schimbat mult si sporturile de contact chiar nu mai sunt atat de periculoase

Răspuns utilizator avertizat