| Niggir a întrebat:

Cat înseamnă 500 de calorii în grame?

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Caloriile nu se masoara niciodata in grame!
Nu face sens, ca poti manca o ciocolata de 50grame care are 400 de calorii.

| Cosmin86 a răspuns:

500 de calorii DE CE? Ca un aliment are 500 de calorii la un anumit gramaj, altul la un gramaj dublu sau chiar TRIPLU.

Ce intrebare CRETINA!

| ioana748 a răspuns:

Buna,
Poate iti este de folos articolul din link.

https://www.bzi.ro/......le-4470038

| Hkhtfcvhu a răspuns:

In grame de ce mai exact? Caloriile nu se masoara in grame, caloriile se masoara in gramele din alimente ex: 100ml lapte are 300 calorii(nu sunt sigur dar pe spatele fiecarui aliment scrie calorii/100g si grasimi zaharuri etc)

| SkandallKamataru a răspuns (pentru Hkhtfcvhu):

100ml lapte are in jur de 50 mai de graba happy

| Hkhtfcvhu a răspuns (pentru SkandallKamataru):

Am menționat ca nu sunt sigur pentru ca nu m-am dus in frigider sa ma uit la cutia de lapte am spus exemplu

| SkandallKamataru a răspuns (pentru Hkhtfcvhu):

Daca nu esti sigur mai bine taci, nu induce lumea in eroare, du-te si informeaza-te mai intai si nu mai vorbi prost ca ne suparamwinking

| Hkhtfcvhu a răspuns (pentru SkandallKamataru):

Dacă am dat exemplu și i-am spus sa de uite pe spate, cu ce am indus lumea in eroare? Fiecare aliment are calorii diferite fata de celalalt, eu doar i-am spus sa se uite pe spate la tabel dar cum spui tu,, ne supărăm"