| Mii_Ca_1990 a întrebat:

Cat sa fac bicicleta cam odata la doua zile, cat timp sa fac pe bicicleta (la sala) sa slăbesc la picioare? Vreau mai ales coapsele mici + ex doar pentru fund, sa nu fac si pentru picioare, la picioare doar sa slăbesc! Multumesc TPU! Dau funda celui mai bun raspuns!

2 răspunsuri:
| Pikabu19 a răspuns:

Daca faci odata la doua zile, iti recomand 10 km, acum nu stiu daca poti sa faci atat pentru ca e obositor. Eu fac 5 km in fiecare zi ca sa fiu in forma, dar pot sa fac si 15 doar ca mi-e lene. vezi si tu cat de mult poti sa faci, cand ai obosit rau te opresti si vezi cat ai facut, data viitoare daca esti mai in forma mai adaugi un km, cum poti tu. Lucrand mereu vei obtine rezistenta si iti va fi mai usor, vei vedea

| Pikabu19 a răspuns:

5 km pe bicilceta inseamna in jur de 15 min la o viteza decenta zic eu, depinde si de viteza