| ElizaSun a întrebat:

Cătălina şi Raisman au acelaşi punctaj. Am aplicaţia oficiala şi aşa am aflat. Deci, amandoua meritau bronzul. Nu e corect! Puteam şi noi să facem contestatie, că americana. E o mare prostie să fie doar una pe podium când au ambele acelaşi scor!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Stiu asta. Initial arbitrele au calculat pentru Raisman o dificultate mai mica iar dupa contestatie si dupa ce au revazut exercitiul i-au marit-o si astfel aceasta a trecut inaintea lui Ponor. Conform regulilor contestatia se poate face numai privind dificultatea, la executie nu se poate face iar la Ponor dificultatea a fost corecta, doar ca a avut o executie mai slaba. Si eu as fi vrut sa castige o medalie, si chiar pe cea de aur, dar n-avem ce face, astazi nu a fost in forma obisnuita. Sa speram ca va castiga la sol o medalie.

10 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Au acelasi punctaj dar nu primesc ambele medalie. Conform regulilor, la egalitate de punctaj, se ia in considerare nota de la executie, englezoaica a avut-o mai mare, asa ca atribuirea medaliei este corecta. Numai bine!

| ElizaSun explică (pentru Ioandelasal):

Amândouă au avut 15.066. Raisman a obţinut atât de la contestatie, iar Ponor fără să facă contestatie.

| Ioandelasal a răspuns (pentru ElizaSun):

Stiu asta. Initial arbitrele au calculat pentru Raisman o dificultate mai mica iar dupa contestatie si dupa ce au revazut exercitiul i-au marit-o si astfel aceasta a trecut inaintea lui Ponor. Conform regulilor contestatia se poate face numai privind dificultatea, la executie nu se poate face iar la Ponor dificultatea a fost corecta, doar ca a avut o executie mai slaba. Si eu as fi vrut sa castige o medalie, si chiar pe cea de aur, dar n-avem ce face, astazi nu a fost in forma obisnuita. Sa speram ca va castiga la sol o medalie.

| vladdd16 a răspuns:

Pun pariu ca la sol primele doua locuri o sa fie pentru america nu stiu dc

caramela
| caramela a răspuns:

Buna! e pacat ca nu ne aflam pe podium, dar hotararea arbitrilor e sfantastraight facestraight face poate ca ne vom bucura la sol si vom vedea 2"bijuterii" pe podium.
O zi frumoasa sa ai si racoroasahappy

| ElizaSun explică (pentru caramela):

Multumesc. Chestia asta cu scor egal, dar numai una cu medalie e totuşi nedrept.

| caramela a răspuns (pentru ElizaSun):

Asa e.dar sa nu uitam ca americanii mereu sunt favorizati.

| ElizaSun explică (pentru caramela):

Ai dreptate. Sunt favorizati pentru că sunt parte a unei ţări imense şi importante.

| popeasca a răspuns:

Mda...Au declarat ca exercitiul americancei avea grad de dificultate mai mare. Slabut motivul pentru care i-au luat medalia. Acelasi punctaj inseamna acelasi punctaj, adica ambele trebuiau sa ia medalia. Pacat.

| ElizaSun explică (pentru popeasca):

Eu am înţeles că a noastră avea gradul de dificultate 6.6 iar Raisman 6.2, după contestatie devenind 6.3.

| popeasca a răspuns (pentru ElizaSun):

Da, ai dreptate. I-au crescut un pic gradul de dificultate americancei, si in felul asta i-a crescut si punctajul, si asa a luat medalia. Urat de tot...