| crookedgs a întrebat:

Buna! Doar ce am dat olimpiada lectura ca abilitate de viata. La etapa locală am luat al doilea cel mai mare punctaj. E adevărat ca, de data asta nu m-am pregătit, deoarece nu am fost informata de doamna profesoara de romana ca exista posibilitatea de a merge la doua olimpiade in aceeași zi (pentru mine eng și olav), așa ca, pana seara la ora 23 când am aflat, nu știam ca voi merge.
Anyway, de data asta am luat un punctaj jenant de mic. Am verificat baremul și am constatat ca punctajul meu nu ar coincide cu potențialele greseli, pe care încă nu le-am identificat. Ideea este ca am folosit o foaie de mijloc, adică am mai completat o foaie de examen, care a fost plasata înăuntrul primei foi. După consultarea baremului, am dedus ca ar exista posibilitatea ca foaia de mijloc sa fi fost ignorata. I s-a mai întâmplat cuiva ceva de genul? Sa fac contestație?

2 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Ar fi trebuit sa numerotezi paginile sau ceva ca sa nu se piarda.E totusi putin probabil.Cu profesoara ai vorbit despre asta? Nu ai nimic de pierdut apeland la contestatie. Efortul tau este oricum de apreciat, vei sti mai bine data viitoare si vei lua astfel un punctaj mai bun, sunt sigura.

| daira111 a răspuns (pentru dullcat):

Profesoarei mele nu prea ii pasa. (Sunt tot eu de pe alt cont.) Dansa nici nu m-a anunțat ca se tine totuși olimpiada. Dar da, aveti dreptate, o contestație in cazul meu nu ar strica. Cine știe…