| DoctorDark a întrebat:

Cate calorii are pizza de 28cm dacă contine doar șuncă, ciuperci, bacon, mozzarella? Nu mă pricep la calcularea caloriilor din pizza... Mulțumesc!

10 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Https://bit.ly/2Z9DoSS

| RAY a răspuns:

În orice caz este o bomba calorica fără nimic nutritiv, per 100 grame 750 de calori

suntserios
| suntserios a răspuns:

Are cam 250 calorii pe suta de grame... deci aproximativ 1000 calorii per 1 pizza

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Taci ca mi faci poftălaughing Dai o pizza?

| lpavel a răspuns:

100 de grame are aproximativ 600 de calorii!

| suntserios a răspuns (pentru lpavel):

Nici daca e plina de branza nu are 600 calorii
poate daca e cu alune

| lpavel a răspuns (pentru suntserios):

Pentru tine branza are cele mai multe calorii? interesant laughing ce zici de sunca si bacon? sau mai bine nu spune nimic laughing

| Frank51 a răspuns:

Undeva la 450kcal/100gr.

| RoCkKiD a răspuns:

Depinde cat de groasa e crusta si de specificitatile topingurilor dar o pizza de 28 cm poate ajunge lejer la 2000 de calorii.

| Apokales a răspuns:

Este greu sa estimezi asa caloriile, daca era vorba de grame era o chestie mai simpla. Plus ca nu avem cum sa ne dam seama in ce proportie ai una si cealalta. Poate fi mai mult bacon, mai putin blat si tot asa. Are marimea unui telefon, cat o palma? Da-ne ceva date mai concrete.