| Bilii a întrebat:

Cate seturi si cate repetari sa fac pe zi (si flotari,tractiuni)? Dumbbell curls, Benchpress cu gantere(2) si haltera(1) eu pe astea le fac deocamdata (piept si biceps,flotarile(all), tractiuni(spate) )

6 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

1. De ce "pe zi"? Muschii se dezvolta in zilele de pauza, NU cand ii antrenezi
2. De ce toate o data? Asa nu obtii pentru nicio grupa stimulul necesar... fa si tu luni -> piept, marti -> spate, joi -> umeri si brate, vineri -> picioare
3. Cate fripturi mananci pe zi? Sau vrei sa pui muschi doar cu exercitii, cum incearca toti copiii mici si firavi?

| Bilii explică (pentru Cosmin86):

Pt spate cate tractiuni pe zi sa fac pentru a se putea spune ca am facut spate astazi

| Cosmin86 a răspuns (pentru Bilii):

Tu nu ai citit ce-am zis mai sus, ca NU se face zilnic?
Si din nou, nu ai zis cate fripturi mananci pe zi.

Daca tu vrei sa fii un IDIOT FIRAV, atunci fa zilnic...

| Bilii explică (pentru Cosmin86):

Da tu nu ai auzit de saitama? One punch man? Uita-te la el sa vezi ca daca te antrenezi in fiecare zi devii al naiba

| Cosmin86 a răspuns (pentru Bilii):

Serios? Devii "al naiba"? Esti doar un copil mic, complet paralel cu sportul, nu?

Si pentru cultura ta generala, ma antrenam in "one punch" (sau chiar si "one inch punch") acum pese 6 ani... si am facut antrenamente de genul inclusiv in afara (da, am fost in China si in Thailanda).

| Samyyyyy a răspuns:

Pentru masa musculara 4 serii si intre 8-15 repetări la aparate, da flotări poți face si 30 pe serie.