| Kitty3 a întrebat:

Cati ani/luni iti ia de obiei pentru fiecare centura la Karate?

Răspuns Câştigător
| Nickname1890 a răspuns:

Depinde, de tine cat de repede inveti si de depinde de stilul de Karate pe care il practici si de federatia la care esti afiliat.

Fiecare federatie are propriile reguli cu privire la distanta minima de timp dintre 2 examene de grad.

In principiu cam in orice stil in 4-5 ani ar trebui sa poti sa iei centura neagra.

10 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Pot fi şi ani. Pentru centura albă ai nevoie de minim trei luni, pentru cea galbenă de şase şi tot aşa până la centura neagră.
Ajuns acolo de exemplu pentru examenul de trei dani ai nevoie de 10 ani de practică.

| alexs99 a răspuns:

Pentru obtinerea fiecarei centuri la karate iti ia in jur de 6-7 luni.

| alexpr2000 a răspuns:

In 4 zile am centura negra hip hoopp you readyyy

| Kitty3 explică (pentru alexpr2000):

La cati ani te-ai apucat?

| SamsungGalaxyS3 a răspuns:

6 luni big grin - 1 an big grin funda?

| ღLoveღMusicღ a răspuns:

Cred ca depinde de fiecare, cunosc pe cineva care adora karatele, practica de 5 ani si are centura neagra. Acum cred ca o poti obtine mult mai repede daca depui mai mult efort si vointa. Sper ca te-am ajutat.
Funda?

| TeiiaStypayhorlikson a răspuns:

Buna. Si eu practic karate, si am centura maro-neagra. Acum depinde si ce gen de karate faci. Daca nu stii despre ce vorbesc, cauta pe net,"genuri de karate". Eu iti dau exemplu de gen pe care il practic : Goju-ryu. Funda?

| xXSahadowXx a răspuns:

Pai mie mi-a luat 2 luni ca sa iau centura galbena

| Kitty3 explică (pentru xXSahadowXx):

Si la cati ani te-ai apucat?

| xXSahadowXx a răspuns:

La 6 ani