| sefulbos56 a întrebat:

Ce ar trebui si cat timp sa fac pentru a fugi rapid, sprint si rezistenta de fuga?

Răspuns Câştigător
| Razvan982013 a răspuns:

Pentru rezistenta ar trebui sa alergi in fiecare zi pe distante care la modifici treptat de ex: o saptamana alergi 1km urmatoarea 2 sau 3 si tot asa big grin dupa vei trece la viteza exact la fel big grin

7 răspunsuri:
| Ibrahimovic a răspuns:

Ca sa ai rezistenta in adevaratul sens al cuvantului trebuie sa alergi zilnic minim 3 km.
La viteza este mai mult de lucru, trebuiesc antrenati bine de tot muschii piciarelor si cei abdominali, pentru ca sa ai de unde dezvolta o viteza cat mai mare!
Dar asta in timp, nu poti ajunge la o mare performanta intr-o luna, doua!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am dat proba de rezistenţă. Anul trecut am fost a 6-a care a terminat iar anul ăsta prima.Nu m-am antrenat deloc înainte, am avut ambiţie şi ''m-am forţat''. Dacă dai tot ce poţi, o să reuşeşti

Răspuns utilizator avertizat
| KrEaThYvE a răspuns:

Cel mai bun exercitiu este alergatul, alearga 1 ora (acumulat pe zi ) si o sa incepi sa si slabesti sa si fugi repede si sa fi si rezintent, funda?

| deathy a răspuns:

Chestia cu rezistenta la alergat um nu prea merge. Corpul se adapteaza la un anumit stres nu e mare chestie. Alearga cat mai mult. Si nu uita : ca sa poti sa alergi trebuie sa stii mai intai sa mergi!

| CHIP124 a răspuns:

Trebuie sa dai TURE multe eu da de 3 ori ture in juru orasului(12 kilometri) alergare fara pauza si uitete la mine prind masina din urma imi e de folos cand pierd autobuzul la scoala =)

| KTY123 a răspuns:

Cel mai bine ieste sa alergi in fiecare zi azi un pic, maine un pic mai mult si tot asa si o sa fii rapid si rezistent, funda?