| UnNumeCaToateAltele a întrebat:

Salut,sunt la football de cam 3 luni si ceva. Sunt cel mai rapid in sprint(Asa stiu eu) Dar am o probelama cu rezistenta....Vine un test de rezistenta..Si nu am cine stie ce rezistenta. Ce as putea sa fac sa imi cresc rezisteanta. Sau sa nu obosesc. ( Si de multe ori cand alerg mi se intaresc gambele si ma dor foarte tare...)

4 răspunsuri:
| mariusika31 a răspuns:

Am avut si eu aceeasi problema.
Incearca sa faci miscaare in fiecare zii si o sa se invete corpul cu miscarea si nu o sa mai ai probleme. Garantez.inainte jucam fotbal 1 data pe saptamana si eram mort dupa 330 de minute dupa ce am facut un program de 3-4 ori pe saptamana de fotbal jucam 2 ore si as mai fi jucat 2laughing o zii placuta happy

| UnNumeCaToateAltele explică (pentru mariusika31):

Dar cam in fiecare zi fac miscare. oricum.e o diferenta. Ca luni/miercuri/vineri alergam. timp de 3 saptamani am facut asta..Si este o diferenta..nu mai obosesc asa rapid. Dar totusi, ma gandeam la o solutie care sa ma ajute mai rapid! Dar na, ai dreptate. Si mersi la fel!

| Momealla a răspuns:

Trebuie sa faci cat mai multa miscare, du-te prin parcuri si alearga, dar nu sprint, alearga usor.

| andysske a răspuns:

Ca sa nu obosesti respira pe nas