| emipenet a întrebat:

Ce ati alege?
Mersul pe jos sau Mersul cu bicicleta?
Argumentati!
funda!

13 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Mersul pe jos, doar la munte, in locurile inaccesibile pentru bicicleta.
Cu bicicleta te misti mult mai rapid. In orasele mari, la fel ca transportul in comun, in orele de virf chiar mai repede.
Mersul pe bicicleta e mult mai comod decat mersul pe jos.
Costurile sunt minime la mersul pe bicicleta.
Mersul obisnuit nu se compara cu senzatia obtinuta in urma deplasarii pe doua roti. Copiii nu sunt prosti, nu degeaba vor ei bicicleta! happy
Si, vorba sotiei mele cand am facut primul traseu mai lung cu bicicleta, perspectiva se schimba total, vezi si simti lucrurile altfel decat cand mergi cu masina sau pe jos.
Dar nu stiu daca se pune, atita timp cit acest mesaj a fost scris de un fan inrait al bicicletei, ce are in spate peste 100000 de km facuti cu ea in viata, trasee de cate 500-600 de km, naveta facuta tot cu ea in ultimii 5 ani, si doi ani de deplasat zi de zi exclusiv cu ea, chiar si pana la magazinul din coltul strazii (atunci, cand a trebuit sa merg 2 km pe jos, m-a durut spatele si picioarele happy ).

| Adry05 a răspuns:

Imi plac ambele dar hai bicicleta ca e efortul ceva mai mare si ajungi mai repede

| RAY a răspuns:

Mersul pe jos elibereaza mintea de sub stres si vindeca depresia, este sanatos pentru sanatate, dar orice sport e sanatos desigur

| Bondarel99 a răspuns:

Mi se pare mai comod cu bicicleta.

| Nemessys a răspuns:

Depinde de distanta, daca trebuie sa ajung urgent acolo si depinde daca dau merg pe drum drept. Nu de alta dar nu imi place sa merg cu bicicleta pe dealuri. laughing
Cel mai mult as prefera sa merg pe jos. Si nu bag eu tampenii de alea ca mersul pe jos e sanatos etc. Insa imi place sa alerg / merg, sa ma plimb + ca sunt mai putine sanse sa dau de ceva/ cineva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe jos.E mai fainlaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe jos. Imi place sa merg/alerg. NU zic ca nu imi place bicicleta dar prefer mersul.

| missfatadelatara a răspuns:

Mersul pe jos face piciorul fain.

| Andersen2k18 a răspuns:

Cred ca ambele sunt acceptabile.Dar imi place mai mult sa merg pe jos, este mai energic si mai comod.

| Isac_Ioan_1967 a răspuns:

Cu bicicleta. funda?

| Severin_Ana_1993 a răspuns:

Cu bicicleta.

| Severin_Ana_1993 a răspuns:

Cu bicicleta. Pentru ca ajung mai repede la destinatie.

| Asdfghjklzxcvbqwertyuiop a răspuns:

Mersul pe jos!

Dacă mergi pe bicicleta te lovești și cazi. Dacă mergi pe jos e mai bine și nu ajungi la spital decât dacă te calcă mașina sau... bicicleta!