| COSMIN01_8510 a întrebat:

Ce biciclete pot sa merg cu spatele(adica cand pedalez inapoi bicicleta sa mearga cu spatele ) sau ce trebuie sa aiba. Un butuc ca la bmx sau cu macara?

9 răspunsuri:
| Ucigasuldeprostie a răspuns:

La bmx nu se misca roata in spate daca se da invers la pedale. Se da invers cand preiau o miscare cu spatele deoarece pedalele se dau automat in spate deoarece se blocheaza crichetii butucului.
Merge cu orice bicicleta dar trebuie sa iti iei elan.

| LeMe a răspuns (pentru Ucigasuldeprostie):

Buna am si eu un bmx si am o problema:bmx-ul merge ori cand cu spatele (si cu fata desigur) dar in timpul mersului nu pot opri pedalele. Ce sa fac? Pls help!

| FrozEenSoul a răspuns:

Salut, Practic, cu toate poti merge cu spatelewinking numai sa nu aiba frana de picior. Bicicleta care merge cu spatele? raised eyebrows totul tine sa stii sa te joci cu eawinking Poate sa fie orice ar fi nu ai cum. Daca sti cum : Deci mergi ce mergi, pui frana de fata te ridici un pic (nu neaparat, dar sa se opreasca cu inertie maricica) si dupa aia dai drumul la frana si dai tu in spate la pedale si vezi ca se va ducewinking in spatewinking. Cam atat cu mersul cu spatele. Ps : chiar daca pare simplu nu prea este happy. Bafta si succes

| LeMe a răspuns (pentru FrozEenSoul):

Buna, si eu am un bmx si am o problema : prezent bmx-ul merge ori cand cu spatele (si cu fata desiguri) dar problema este ca atunci cand merg cu bmx-ul nu pot opri pedalele.
Ce sa fac sa pot opri pedalele? pls help

| Ucigasuldeprostie a răspuns (pentru LeMe):

Ai o problema in butuc happy Cred ca singura solutie eficienta este sa il schimbi. Poti sa incerci sa il desfaci si sa vezi daca nu sar crichetii din arc dar daca nu te pricepi vei avea probleme la remontare... Cel mai bine consulta un service happy

| FrozEenSoul a răspuns (pentru LeMe):

Nu ai cum, De ce? Daca nu s-ar mai da pedalele in spate, asta ar insemna ca nu ai mai putea sa o folosesti. Corect? Adica nu ai mai putea sa mergi cu fata. Sper ca ti-am fost de inteles si de ajutor. Bafta!

| Florin6326 a răspuns:

De obicei cele cu roti ajutatoare(pentru copii)ca sa-ti poti tine si echilibrul.

| CubuleţDeCiocolată a răspuns:

Iti spun eu. acum fara misto
Tricicleta merge cu spatele;]!

| LeMe a răspuns:

Scuze cosmino! Cei care au bmx:am si eu un bmx si am o problema:bmx-ul merge cu spatele oricand(atunci cand pedalezi in spate )si cu fata, dar problema e ca in ti ce merg cu bmx-ul nu pot opri pedalele! Ce sa fac? pls. help!