| TeckTonik997 a întrebat:

Ce crema sau gel recomandati pentru contractii musculare in timpul alergarii? Am dureri la bicepsul femural si imi e frica de o intindere.
Pe stadion am primit ceva gel mentolat iar pe piciorul pe care m-am dat nu am mai avut probleme, nici pe moment pentru ca a amortit si nici apoi. Oare ce sa fi fost?

2 răspunsuri:
| Mayar a răspuns:

Https://www.life-care.com/......0/K04Z/RO/

fratele meu facea la un moment dat sport de performanta. Folosea si inca are la indemana in caz de orice aceasta crema in cazul articulatiilor obosite, contractiilor musculare din zona gatului, coloanei vertebrale, umerilor, bratelor si picioarelor, in caz de artroza, reumatism, discopatii, inflamatii ale articulatiilor si pielii. Dupa utilizare locul masat devine mai mobil, flexibil iar circulatia sanguina este activata.

o prietena de-a mea stiu ca avea probleme cu ceva...chestie ce i s-a adunat de la o miscare gresita a mainii cand a facut podul de sus si o tot durea. I-am dat aceasta crema si s-a facut zilnic cu ea, sau de 2 ori pe zi, nu mai stiu sigur, dar i-a trecut destul de repede : 1-2 luni.
Sa il folosesti cu incredere. Nu fac reclama, eu am crema asta + puterea ursului. Pe puterea ursului o folosesc cel mai des dupa ce vin de la strand si noaptea simt ca ma dor groaznic bratele, de parca m-ar fi lovit cineva si le-ar fi invinetit. De fapt, ma racesc cumva la brate mereu si de aceea ma dor ingrozitor noaptea. Si atunci folosesc puterea ursului, care e tot de la firma asta, life care. Crema aia incalzeste zona si grabeste circulatia sangelui. Unele chestii sunt cam scumpe la ei, asa ca eu m-am restrans doar la aceste 2 creme. Sper sa iti treaca cat mai repede;)

Răspuns utilizator avertizat