| GulDan a întrebat:

Ce determina sa ti se vada multe vene pe mana,? si ce determina sa nu ai nici o vena pe mana?

3 răspunsuri:
| Rosiilabucata a răspuns:

Sau din cauza caldurii...vara venele mi se vad pe maini de parca am harta hidrografica a romaniei

| Cosmin86 a răspuns:

Grasime. Cu cat ai procentul de grasime corporala ( atentie, nu burta ) mai mare, cu atat se vad venele mai putin sau deloc, cu cat e mai mic cu atat sunt mai vizibile.

| Wehes a răspuns:

Nu stiu ce determina sa nu ai nici o vena pe mana.
Stiu ca accentuarea venelor pe maini este determinata de mai mult factori printre care :
Culturismul ( Sala )
Cafeaua ( nu la toata lumea )
Depinde de fiecare cu geneticul lui.