| Vreausapot a întrebat:

Ce exercitii cardio pot face la sala pentru a slabi?
Date personale:
16 ani
78kg
1.73
baiat

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Arderile incep abia dupa 1 ora de alergat pe banda sau bicicleta. Deci: minim 1 ora jumate - 2 ore.
Ce spui ceilalti cu 20-30 minute este doar pentru mentinere, nu pentru a slabi.

| HerculePoirot a răspuns:

Asculta ce ti-a zis Danny ca zice bine, ce as mai adauga eu este sa incluzi si exercitiile de sarit coarda in workout-ul tau.Sa alergi la banda poate deveni plictisitor si enervant, in schimb saritul corzii e mult mai distractiv si arde mult mai multe calorii decat banda si exercitiile cu greutati.Bafta la slabit!

| DannyQ a răspuns:

Pentru a slăbi în primul rand trebuie sa fi în deficit caloric. Alimentația ți-o faci singur după preferințe dar să fie o alimentație sănătoasă. Lucrează cu greutăți(repetări multe cu greutate mica, adică dacă poți sa duci 3 seturi cu 15 repetări pentru ce exercițiu faci e perfect)+la final de antrenamentul cu greutăți, bandă 20-30 de minute, cu o intensitate pe care o mărești treptat, trebuie sa te obișnuiești. Nu uita sa te hidratezi mai ales că la final trebuie să alergi pe bandă nu cred ca vrei să apară deshidratarea. Bea 3/5 litrii de apa pe zi, sau atunci când îți este sete ideea este sa nu ramai cu cura uscată. Dormi 7-8 ore. Renunță la fast-food, mezeluri, dulciuri, iar zaharul înlocuiește cu mierea.