| vlase11 a întrebat:

Ce exercitii de incalzire imi recomandati inainte de un joc de basket? si daca se poate si cateva tutoriale video.Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru picioare:
http://www.youtube.com/watch?v=n8mJoMoJ1qU&feature=related
Pentru brate sunt ok simplele rotatii inainte si inapoi, extensiile si aplecarile si sa te tii agatat cateva minute de o bara ceva mai inalta (picioarele sa nu fie in contact cu solul).
Dupa antrenament cateva flotari si abdomene de ce nu si cateva genoflexiuni.
Eu joc handball si nu e foarte mare diferenta intre sporturile aste 2.

| vlase11 explică (pentru anonim_4396):

Si pentru spate ce sa fac? ca eu am ruptura de fibra musculara...

1 răspuns: