| Ady117 a întrebat:

Ce exerciții îmi recomandați pentru antebraț? Vreau să devin bun la scanderbang, dar nu merg la un concurs sau ceva. Vreau să-l dau pe un prieten.
De exemplu flotările ajută? Sau ce exerciții mă ajută pentru asta...
Cosmin86, îmi răspunzi tu, te rog?

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti dau eu in englezã exercitiile, de la cele mai simple la complexe. poti sa le mixezi cate 2-3-4 in functie de ce mai faci tu. Si de cateva ori pe saptamana, Ca recuperarea sa fie maximala. Dar e nevoie pentru majoritatea de echipament si sala.

Curls:
Hammer curl, pinwheel curl, zottman curl, spider curl, deadstop hammer concentration curl, arm wrestler curl, cheat curl, super cheat curl, seated barbell curl, crazybell curl, neutral barbell curl, reverse barbell curl, supinate curl, pin curl, rope hammer curl, partial preacher curl, table curl, band curl, plate curl, hand twisters, pronation curls, towell curl, wrist curl, horizontal wrist curl, vertical wrist curl, underhand wrist curl, horizontal rope curl, landmine wrist curl, plate wrist curl, reverse wrist curl, dennis Rogers wrist curl, barbell holds, hand grippers, forearm levering, wrist roller, band wrist roller.

Fingers(intarirea degetelor):
Towel pullup, finger row, finger deadlift, finger pullup, half rep chinus, hanghing off bar, assistent one arm pullups/chinups, pole climbing, plate pinch, pinch grip deadlift, hex dumbell holds, dumbbell toss, hex dumbbell toss, one arm deadlift, arm wrestling deadlift

Bula
| Bula a răspuns:

Ajuta flotarile (mai ales pe o singura mana), ridicare de greutati cu cotul lipit de corp, lucrul cu expander, inele, tractiuni la bara, etc.
Intr-un cuvant: orice exercitii care solicita intens muschii bratelor.

| Ady117 explică (pentru anonim_4396):

Mersi frumos

| Ady117 explică (pentru Bula):

Mersi mult.

| Cosmin86 a răspuns:

"scanderbang"? laughing