| ANCUTICA277 a întrebat:

Buna TPU
O sa merg la un concurs de mate saptamana aceasta si vreau sa rezolv catt mai multe exercitii happy
Ce exercitii imi recomandati sa rezolv?
( Clasa a 6-a... concurs -- Euclid )
Funda :* love struck love struck
Repede va rog* ♥

2 răspunsuri:
| zurick a răspuns:

Ce ciudat inca n-am fost anuntata de acest concurs...
Rezolva exercitiile din gazeta matematica(daca o ai), iar daca nu lucreaza subiectele din anii trecuti.(ca sa le gasesti scrii pe google subiecte concurs euclid clasa 6)

| AndreeeaConstantin a răspuns:

Buna. Pe vremea mea, ca sa zic asa :d exista o super culegere de matematica, cu foarte multe exercitii. Profii de mate ii spuneau,, Carbunaru'' pentru ca era facuta de sotii Carbunaru. Bafta! Sa castigi concursul!