| anonim_4396 a întrebat:

Ce exercitii imi recomandati pentru v si abdomen astfel incat sa nu mai am atata grasime pe abdomen.....adica sa pun masa pe mine dar nu grasime!
Nu vreau diete sau alte raspunsuri de acest gen.

19 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

Un abdomen frumos inseamna 3 lucruri. alimentatie (dieta), cardio, exercitii pentru abdomen (fie ele abdomene, crouch, russian crouch, rotiri de bazin, ridicari de picioare, etc).
deci nu vrei dieta? aia e, nu vrei patratele.
de ce? pentru ca stomacul pastreaza grasimea la cel mai accesibil loc pentru el. adica fix in zona sa (ghici unde e stomacul in corp...). deci fara o alimentatie sa faci stomacul sa inteleaga ca nu are nevoie de grasimea respectiva (pastrata pentru "zile negre") nu vei avea patratele.

gasesti legatura?
pasul 1: alimentatia corecta pentru a face stomacul sa inteleaga ca nu are nevoie de rezerve + sunt alimente ce retin apa in corp (sare sau ce contine sodiu), alimente greu procesate de corp (zahar, prajeli, faina alba).
pasul 2: cardio. inelul de grasime nu il elimina stomacul decat ultimul. deci alergi, inoti, ma rog. macar 30 de minute pe zi.
pasul 3: abdomenele. acum ca dai din stratul adipos jos trebuie sa muncesti muschii pentru a-i stimula sa creasca si sa se dezvolte.

nu vrei dieta? pica restul

| Cosmin86 a răspuns:

Pai alimentatia conteaza 80 % si tu tocmai de aia nu vrei sa auzi

apuca-te de sah si tu

| CotoiIonut a răspuns (pentru Cosmin86):

Http://tinypic.com/view.php?pic=35cih3r&s=8#.UzLkq_ldU10

Nu pot sa nu mananc carne, carne si iar carne...
Nici sah nu stiu sa joc...
Deci?

| Cosmin86 a răspuns (pentru CotoiIonut):

De ce sa nu mananci carne?

| CotoiIonut a răspuns (pentru Cosmin86):

Nu am formulat bine intrebarea...
deci am 15 ani, cam 67 kg si 1 77 si vreau sa pun masa pe mine, mananc carne toata ziua...intrebarea mea este : cum pot sa pun masa dar sa scap de grasimea de pe abdomen?

| Cosmin86 a răspuns (pentru CotoiIonut):

Simplu, nu poti. De-aia exista "perioada de masa" si "perioada de definire". Perioadele astea se ciclizeaza.

Ce vrei? sa cresti in masa sau sa dai grasimea jos - definire?

| Daalalifnuunalif a răspuns:

Buna, iti recomand multe abdomene.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Daalalifnuunalif):

Si cu ce te ajuta prostia aia de exercitiu?

apuca-te de sah

| Daalalifnuunalif a răspuns (pentru Cosmin86):

Incearca si vei vedea. Hai sa nu mai jignim pe nimeni, pana nu-i stim efectul exercitiului, bine?

| Cosmin86 a răspuns (pentru Daalalifnuunalif):

Abdomene = cel mai prost si ineficient exercitiu, bun sa-ti distrugi coloana.

Si pentru forma de V faci INDREPTARI CU HALTERA + tractiuni cu priza larga, alea 2 exercitii combinate iti dau un V al spatelui ( lucru cunoscut din anii 60 si folosit de TOTI sportivii ).

multe abdomene = antrenament de copil mic, lucrezi abdomen ca sa obtii forma V a spatelui, ce "logica" imbatabila

| valyvali00 a răspuns:

Salut

| valyvali00 a răspuns:

Sa stii ca nu tine numai de alimentatie

| valyvali00 a răspuns:

Trebuie sa faci abdomene macar 50 dimineata dupa-amiaza si seara, ridicari din picioare, tractiuni

| valyvali00 a răspuns:

Si cu mancatul...

| valyvali00 a răspuns:

Mananci ce vrei dar sa mananci mai putin

| valyvali00 a răspuns:

Si sala dar daca faci ce ti-am spus nu mai ai nevoie de sala

| CotoiIonut a răspuns (pentru valyvali00):

Sincer sa fiu sunt de acord cu cosmin, de cand m-am nascut nu am facut abdomene doar din luna in luna....Nu pot sa mananc putin tongue, si masa musculara nu se pune pe mine doar cu abdomene si tractiuni tongue asa ca normal ca trebuie sa ma duc la sala tongue

| valyvali00 a răspuns (pentru CotoiIonut):

Faci cum vrei