| mefree2fly a întrebat:

Ce exercitii imi recomandati sa scap soldurile late?

Răspuns Câştigător
| BlackHorizon a răspuns:

Pentru inceput i-ti recomand sa reduci caloriile, asta insemnand(mec,dulciuri, prajeli) si sa faci mai multa activitate fizica.Ce vrei sa faci tu se numeste (spot burning) si nu se poate sa slabesti doar intr-o parte a corpului, daca vrei sa dai jos grasimea de pe solduri, adica(abdominalii laterali) trebuie sa tragi tare(alergat, saritul coardei. dansul(in cazul tau)) sunt cele mai bune pentru a slabi.Succes.

5 răspunsuri:
| hummer24 a răspuns:

Saritul coardei iarasi e foarte bun ai sa vezi, numai sa nu insisti ca sa nu ai dureri de spate sau gambewinking

| mefree2fly explică:

Shonty,Hummer,Georgiana16v multumesc!

| Shonty a răspuns:

"Incep prin a-ti spune ca nu se poate slabi doar intr-o singura parte a corpului si, totodata, trebuie tinut cont si de constructia corporala pe care o ai si la care nu poti schimba nimic. Bineinteles ca este bine sa mergi la o sala de fitness, sa lucrezi sub indrumarea unui antrenor care sa tina cont de nevoile tale si sa ai un regim alimentar echilibrat. Sunt aparate la care poti lucra pentru muschii abductori (solduri), insa un antrenor iti poate face un program mult mai complex. "

| hummer24 a răspuns (pentru Shonty):

Foarte bun raspunsul tauwinking

| Georgiana16v a răspuns:

Si abdomenele te pot ajuta.