| stefun01 a întrebat:

Ce exercitii pentru bicepsi in afara de flotari mai stiti? dau funda si voturiwinking

Răspuns Câştigător
| MiHaI a răspuns:

Incearca cu gantere usoare la inceput apoi cu gantere din ce in ce mai grele

5 răspunsuri:
| mdany a răspuns:

Pai fara sala nu poti sa faci in afara de flotari. Uite aici un site unde iti arata ce si cum: http://www.culturism.ro/antrenament/exercitii-biceps.html

| vader a răspuns:

Pentru bicepsi tractiuni la bara, flotarile sunt pentru tricepsi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du-te la sala

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Genoflexiuni.

| anxiousschizoid a răspuns:

Ar trebui să ştii că flotările nu antrenează bicepşii, ele antrenează tricepşii, în primul rând, apoi umerii şi pectoralii. Exerciţii pentru bipceşi, din păcate, poţi face numai cu gantere sau la o bară orizontală pentru tracţiuni. Dacă vrei să faci tracţiuni, ţine palmele la nivelul umerilor, aşa o să soliciţi la maximum bicepşii. Dacă ai gantere, faci cam acelaşi lucru, cu palmele orientate spre faţă, ridici gantera, dar nu până la capăt, fiindcă te relaxezi aşa, doar atunci când simţi că muşchiul a ajuns la contracţia maximă, apoi o laşi încep în jos. Trebuie să ai grijă să lucrezi încet, mai ales dacă eşti la început. Concentrează-te asupra tehnicii de a realiza exerciţiul, contează foarte mult să-l execuţi corect, pentru a avea astfel rezultate bune. În cazul ganterelor, fă 3 seturi, 8 repetărie pe un set - aşa că ar fi bine să-ţi alegi o greutate cu care să poţi face toate cele trei seturi. După o lună, să faci 4 seturi. Mai sunt multe varienţii la acest exerciţiu cu gantere, poţi face ciocane, ţinând palmele spre interior, ridici gantera - acest exerciţiu e mai mult pentru definire. Sau, stând pe un scaun, cu cotul sprijinit în mijlocul coapsei, ridici gatera.