| TMNT2013 a întrebat:

Ce exercitii pot face ca sa capat forta in brate mai ales antebrat deoarece am nevoie de pentru skandenberg.

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Invata sa bagi spatele in miscare.

maini ( antebrat, biceps, etc. ) = grupe MICI
spate = grupa MARE

Pana nu inveti sa-ti bagi grupa mare in miscare, degeaba ai tu antebrate, invata sa faci skandenberg ca lumea.

13 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Denis_1041 a răspuns:

La skandenberg nu iti trebuie neaparat forta ci sa stii cum sa ii dai incheietura peste cap adversarului pe urma poti face ce vrei cu mana lui. Fa cat mai multe flotari funda?

Răspuns utilizator avertizat
| defapteunuexist a răspuns:

Flexorul palmar este foarte bun.

| PreaDulcePreaFin a răspuns:

Faci skandenberg in fiecare zi, dai un search pe youtube exercitii antebrat ca sa intelegi miscarea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Denis_1041):

Si daca ala cu care faci tu skandenberg are incheietura mai tare cum ii faci "podul"? Pentru skandenberg uite niste exercitii de baza care m.au ajutat pe mine:

- Flexii cu gantera pentru antebrat (si inverse) vezi sa nu dai incheietura peste cap cand le faci
- Flexii Ciocan / Bara EZ
- Pull ups / Chin Ups (tractiuni cu prize diferite)
- Rows (un exercitiul bun pentru forta si spate)

| Cosmin86 a răspuns (pentru mailife):

E foarte slab antrenamentul ala

La skandenberg in primul rand intra SPATELE. Deci tractiuni si ramat la greu.

Apoi pentru incheietura :

- tractiuni cu incheietura flexata
- ramat la scripete cu rolling thunder

Apoi antrenament de izometrie.

Abia apoi treci la tehnici si altele.

p.s. : practic sportul asta competitional

| Cosmin86 a răspuns (pentru Denis_1041):

Esti doar un COPIL MIC si firav, nu?

| Cosmin86 a răspuns (pentru defapteunuexist):

Este foarte PROST. voi chiar nu aveti nicio treaba cu sportul asta?

| Cosmin86 a răspuns (pentru PreaDulcePreaFin):

Tu faci skan doar din antebrat? laughing

| PreaDulcePreaFin a răspuns (pentru Cosmin86):

Eu nu fac skan deloc laughing. si da m-am exprimat gresit iti inra tot de la incheietura pana la umeri spate

| Cosmin86 a răspuns (pentru PreaDulcePreaFin):

Exact, miscare de ramat big grin