| RaulMnm a întrebat:

Salutare Tpu.ro,am 16 ani,si am nevoie de niste sfaturi,referitoare la cum poti avea mai multa putere la skandenberg.
Am diferiti colegii la liceu,care au antebrat la fel ca mine si cam aceeasi biceps, si au mai multa forta la skandenberg.
Cum as putea sa ma antrenez sa pot face mai multa forta ca ei la skandenberg.
Precizez ca lucrez antebrat si biceps, antebrat cu gantera (tin gantera in mana si indoi incheitura si o ridic )
Si + flexori.
Ce ar mai trebuie sa fac?
Ce antrenament?
Daca imi puteti da si un program pentru skandenberg cu serii etc.

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Ca sa nu-ti umplu de scris :
http://www.bratdefier.ro/....../index.php

Ai acolo 3 tehnici foarte importante + 2 antrenamnete ( brate, umeri, etc. ), explicate detaliat, cu pauza, serii, repetari, etc.

Si sfatul meu este sa inveti si tehnici ca lumea, eu practic skandenberg la club si iti pot spune ca de multe ori tehnica face diferenta.

3 răspunsuri:
| ionutzu94 a răspuns:

Pai nu numai la antrebat si biceps trebuie sa faci, mai trebuie si la piept, spate, deltoid, triceps. Nu trebuie sa iti program numai la brate. Corpul trebuie sa fie in armorie adica sa lucrezi fiecare grupa de muschi.
In fiecare saptamana faci exercitil ala pentru antrebat 10-14 repetari a cate 4 serii cu greutate foarte mare.(eu fac cu 15kg la o mana) La biceps 2 ex pe saptamana. Cauta exercitii culturism programe alimentatie.

| RaulMnm explică (pentru ionutzu94):

Mai astept raspunsuri!

| Cosmin86 a răspuns (pentru ionutzu94):

15 kg = greutate foarte mare? rolling on the floor

copil...