| adeea67 a întrebat:

Ce exercitii pot face ca sa dau burtica jos? este vreo dieta anume? Tin sa mentionez ca beau doar sucuri de foarte mult timp si mananc multe duciuri....Nu sunt grasa dar am burtica

Răspuns Câştigător
| Irinelp a răspuns:

Deja redu consumul de zaharuri, poti încerca să alergi câteva zile pe săptămână, să bei multă apă după micul dejun, și când mănânci să nu mănânci prea mult odată și mănâncă încet, dacă mănânci prea repede creierul nu reușește să își de-a seama că ai mâncat și atunci continuă să îți fie foame.

1 răspuns:
| Adry05 a răspuns:

Oho, păi ține-o tot așa că pe lângă diabet, ajungi și grasă. dacă nu renunți la dulciuri, măcar mai redu-le și bea apă, nu suc predominant