| Anonim123321 a întrebat:

Ce exercitii pot face pentru a da tare cu pumnul mersi...

Răspuns Câştigător
| vulturul21 a răspuns:

Salut multi spun ca daca vrei sa ai un pumn din otel trebuie sa antrenezi de la incheietura palmei in jos(de rezistente) dar daca vrei sa spargi pereti trebuie sa lucrezi atat la rezistenta cat si forta.La rezistenta trebuie sa te ocupi cu taria pumnului(degeaba ai forta daca iti rupi mana :p iti trebuie si rezistenta) dai cu pumnul in perete pentru rezistenta dar sa o iei pe trepte prima data dai mai incet si tot asa pana ajungi sa crapi peretelewinking la forta iti trebuie pectorali si brat fa multe flotari incepi cu cat de multe poti si o ti tot asa pana la 70 (cel putin) si la brat faci tractiuni cat mai multe pana ajungi sa faci cel putin 25
Bafta la spart peretii! FUNDA te rogwinking

| PlayerRaduBoss a răspuns (pentru vulturul21):

Vulturu eu am 10 ani

| vulturul21 a răspuns (pentru PlayerRaduBoss):

Frate ramai mic daca ridici greutati la varsta asta incearca peste 6 ani

| PlayerRaduBoss a răspuns (pentru vulturul21):

Daca-s bossu din clasa de la mine

| vulturul21 a răspuns (pentru PlayerRaduBoss):

Ca ce? ca forta poate dar ca inaltime nu cred; o sa iti puna presiune pe oase

| Cracanel_George_Andrei_1979 a răspuns (pentru vulturul21):

Salut,poti da cu pumnul in perete, dar sa nu fotezi incheietura daca n ai sac de box, iti sugerez sa incepi cu un nr mic de flotari in pumn sau cu 30 40, eu dau cu pumnul in perete si fac si flotari in pumni, succes vezi sa nu faci fisura, mi s-a intamplat

17 răspunsuri:
| Nickname1890 a răspuns:

Pai ca sa lovesti mai tare ai nevoie de 2 lucruri. Odata sa-ti cresti masa musculara iar in al 2-lea rand sa-ti maresti viteza.

Viteza ti-o maresti incercand sa lovesti fie in aer fie la sac cat mai exploziv.
Masa musculara antrenament la sala cu greutati.

| CuriosEL a răspuns:

Anonim123321, Pai este foarte simplu poti sa iti antrenezi pumnul de 2 ori mai repede si mai mult, cum poti face asta? pai ti niste haltare in mana de cate kg vrei si dai in sacul de box cu multa putere ori iti faci ca un fel de banderola pe maini si dai in sacul de box eu zic ca prima se poate realiza repede a doua este mai greawinking dar amandoua functioneaza ar trebui sa incerci big grin Mult Noroc!

| PlayerRaduBoss a răspuns (pentru CuriosEL):

Pe pariu ca ai inventato pe asta

| CuriosEL a răspuns (pentru PlayerRaduBoss):

Ai incercat smug?

| PlayerRaduBoss a răspuns (pentru CuriosEL):

Nu da greutati se pot cumpara am 10 ani si ridic 5 kg 4 serii a cate 5 repetari

| raMLesS a răspuns:

Anonim, nu da cu pumnul in perete, nu te lua după ăştia, deci trebuie' să-ţi măreşti masa musculară, poţi face fandări, genoflexiuni, loveşti cu piciorul în aer, iar pentru pumn va trebui să faci flotări în pumn vreo 60-70 pe zi, dacă poţi şi mai multe, fă şi mai multe iar în fiecare zi să creşti numărul flotărilor cu 2.
Nu da cu pumnul in perete pentru că s-ar putea să-ţi nenoroceşti încheietura şi o să fi de 10 ori mai prost l-a lovit cu pumnu' ca acum, deci pumnul nu suportă un şoc aşa din senin, una când e să-i dai cu pumnu' la unul in faţă, în os, care nu doare aşa pentru că pielea mai absoarbe din impact, şi una e să dai in perete unde impactul e direct şi nu are ce să-ţi absoarbă şocul acela.
De preferabil ar fi să faci multe flotări in pumn iar apoi să loveşti un sac de box, puneţi nişte mănuşi şi leagă-ţi incheieturile cu o faşă, sacul poţi să-l umplii cu nisip, alimentaţia contează, incearcă să consumi cât mai puţine grăsimi pe zi şi mănâncă cât mai sănatos, uite-te să vezi ce trebuie să mănânci, şi trebuie să te hidratezi foarte mult 2l de apă pe zi, asta nu inseamnă să bei numai apă, trebuie să şi mănânci deci, uite-te pe net. Apa ajută oasele să se dezvolte şi la fel şi pielea şi orice mai ai tu prin corp.

| stpu a răspuns:

Cel mai bun antrenament e sa dai cu pumnul intr-un perete... Toti cei care au facut asta au avut un pumn de caramida.

| victorr_3274 a răspuns:

Ia greutati de 2-3-4-5 kg si le apuci in maini, apoi misca mainile ca si cum ai lovi cu pumnii.
Dupa aia vei lovi mai rapid si mai cu forta.
Alternativ, o metoda veche este sa te antrenezi in apa.

| homosapienbone a răspuns:

Ia-ti un sac de box

| PlayerRaduBoss a răspuns:

Pai cu greutati eu am 10 ani si sparg pe toti. Dami funda

| Root4004 a răspuns (pentru PlayerRaduBoss):

Ce frumos "da-mi funda", "sparg pe toti"

| YoLkoN a răspuns (pentru PlayerRaduBoss):

Tu esti Hercules, nu?