| Razvan_8486 a întrebat:

Ce exercitii pot sa fac acasa sa-mi creasca masa muculara? in special la biceps(am doua gantere de 15kg) FUNDA

Răspuns Câştigător
| JustDolt a răspuns:

Sunt doua exercitii importante pentru bicepsi.Tii gantera orizontal si faci 4 serii de cate 10 ridicari,pentru alungirea muschiului, apoi tii gantera pe verticala si faci la fel, cate 4 serii a cate 10 ridicari, asta te ajuta sa iti rotunjesti bicepsul.Am invatat tehnicile de la instructorii de la sala happy

3 răspunsuri:
| Zøєy a răspuns:

Masa muculara n-are cum sa-ti creasca... Poate doar daca esti racit...

| Andrei_3187 a răspuns:

Salut. In primul rand trebuie sa mananci bine (5-6 ori pe zi), si trebuie sa te odihnesti destul. In al doilea rand, degeaba ceri exercitii de la lume pentru ca fiecare iti va zice exercitiile care au auzit ei ca sunt bune sau cu care au crescut ei, asa ca experimenteaza mai multe exercitii si vezi cu care te intelegi cel mai bine. Dar nu uita si de principiul confuziei musculare ( google it ) Spor!

| Tilicaru a răspuns:

Pentru bicepsi tractiunile sunt foarte bune. Vad ca zici ca ai si gantere, deci poti lucra si la tricepsi cu ele. Te asezi pe un scaun du spatar de preferat, iei gantera, o ridici deasupra capului si o lasi in jos pe spate. Mai stiu exercitii numa sa imi spui pentru care muschi.