| Mitrecelmare a întrebat:

Niste exercitii pentru biceps pe care le pot face acasa?
Precizez ca nu am gantere!

3 răspunsuri:
| 0PopaPorno a răspuns:

Tractiuni. Dar ai grija, sa tii mainile cu palmele spre fata ta gen.

| EaEmma a răspuns:

Buna!
Flexii cu haltera...

Stand, cu haltera inainte jos, la latimea umerilor, priza in supinatie (cu palmele in sus).
Blocheaza coatele lateral si mentine aceasta pozitie de-a lungul setului.
Foloseste-te de forta bicepsului pentru a ridica haltera pana la barbie executand un arc semicircular.
In partea superioara a miscarii contracta puternic pentru a nu relaxa muschiul, apoi coboara incet bara pana in pozitia initiala.
Fa o scurta pauza si repeta, conform programului.
http://www.culturism.ro/diverse/exercitii-biceps.html

| deliqventa13 a răspuns:

Nu stiu, dar sper sa gasesti :*