| adela2001 a întrebat:

Ce exercitii pot sa fac pentru un fund mai mare pot sa merg si la sala FUNDA happy

Răspuns Câştigător
| Ciupercovici a răspuns:

Buna Adela!
Daca vrei sa ai un fesier bombat si sexy e simplu : fandarile sunt raspunsul! Trebuie doar sa ai putina vointa si sa le executi corect. Incepe intai cu fandari pe. Sprijina cat mai mult din greutatea corpului pe piciorul din fata, ridicand usor piciorul din spate si ramanand decat cu varful acestuia pe sol. Astfel vei pune mai multa tensiune pe fesierul piciorului din fata, facand exercitiul mai eficient. Coboara cat mai jos, cu genunchiul din spate aproape de sol. Ai grija ca genunchiul din fata sa aiba in punctul de jos un unghi de 90 de grade, pentru a-ti proteja articulatia. Daca le executi corect, vei simti o senzatie de "arsura"pe fesierul piciorului din fata. Daca nu, repeta-le concentrandu-te pe corectitudine pana vei simti cum iti lucreaza fesierii. Fa 3 serii de cate 10 repetari pe fiecare picior, creste la 15 repetari la urmatorul antrenament si tot asa pana ajungi sa faci in jur de 30 repetari. Ingreuneaza exercitiul luand in fiecare mana cate o gantera de 5 kg, apoi lucreaza cate 4 sau 5 serii in loc de 3. Fa din fandari exercitiul tau preferat si vei fi preferata pentru fesierii tai. Succes!
O zi Frumoasa!

4 răspunsuri:
| Gunoi a răspuns:

Fandări genoflexiuni ...cam astea laughing

| Dragos636 a răspuns:

Este cea mai mare prostie pe care am auzit-o.

| KNz9898 a răspuns:

Genoflexiuni cu haltera