| GulDan a întrebat:

Ce exercitii sa fac sa fiu bun la skandenberg? m-am apucat de sala.Sunt exercitii speciale pentru skandenberg?

2 răspunsuri:
| vlady434 a răspuns:

Nu le-as numi chiar "speciale". Dar pentru biceps, si antebrat, partile cele mai folosite la skandenberg, sunt cam toate felurile de exercitii cu gantere. Sunt bune si flotarile-dimant, pentru triceps si flotarile simple sau intr-o mana. Sper ca te-am ajutat.

| Cosmin86 a răspuns (pentru vlady434):

L-ai ajutat cu sfaturi complet aiurea

uite asa arata un antrenament de skandenberg la sala :
https://www.youtube.com/watch?v=c2Xf9JgeBis

Si mai sunt si alte exercitii. Dar cele mai bune raman tot alea la masa speciala, cu oameni.

Si izometrie, multa izometrie + antrenament pentru incheieturi