| ionut7 a întrebat:

Ce exercitii trebuie sa fac ca sa-mi dezvolt muschii de la picioare mai ales coapsele, fesierii? Si in ce mod si numar? Am 23 de ani 70 kg, 182 inaltime si sunt slab.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vezi, vezi daca esti virgin.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

N-am scris asta cu rautatetongue

| radubz a răspuns:

Nu te chinui cu exercitii. Cumpara-ti o bicicleta si mergi cu ea pe afara.

| barajul a răspuns:

Pai daca vrei sa faci acasa ti-as recomanda genoflexiunile, sunt cele mai bune, faci sa zicem 4 serii pana la epuizare. alta metoda e sa pui intr-un ghiozdan vechi niste cartofi, sau ceva ce cantareste destul incat sa iti fie greu si bagi genoflexiuni. daca vine un var mai mic sau ai vreun frate mai mic il iei in spate ca pompieri (daca nusti pozitia scrie pe net john cena fu) si faci genoflexiuni. in acelasi mod poti face ridicari pe varfuri si lucreaza gambele. incearca si flotari pentru ca si partea de sus e importanta pentru un barbat dar adevarul e ca in primul rand trebuie sa te ti pe picioare. oricum dupa exercitii incearca sa mananci ceva ce contine proteine gen oua, carne (de peste e recomandat dar si de pui e buna) si pe langa asta mananca multa paine, trebuie sa pui si masa. incearca sa si alergi, in modul asta o sa si slabesti desi vad ca nu esti interesat de asta dar facand si abdomene poti avea un 4pack frumos (sau 6pack poate si 8pack, depinde si de format). oricum pentru ce te intereseaza pe tine in principal sunt genoflexiunile dar eu totusi recomand fregventarea unei sali pentru a fi sigur si pentru a scadea riscul accidentarilor. sper ca ti-am fost de ajutor. paste fericit!