| SERIALS a întrebat:

Ce firme din Romania care se ocupa cu producerea si vanzarea produselor pentru cresterea masei musculare cunoasteti?

Un exemplu ar fi Pro Nutrition

9 răspunsuri:
| Kogaion a răspuns:

Redis Nutrition

| SemperPrimoris1992 a răspuns (pentru Kogaion):

Nu recomand REDIS

Am folosit produsele lor o perioada si m-am ales cu pietre la rinichi + probleme cu colonul
Faptul ca au de exemplu pretul de 100 ron pentru o galeata de 5kg de "proteine" spune cam totul despre calitatea produselor lor.
Au si proteine mai scumpe e adevarat, insa calitatea e absenta complet la ei.

MyProtein este o firma globala, are extraordinar de multi clienti si mai presus decat orice are produse de calitate.Preturile sunt putin "piperate" pentru cei cu buget redus, insa daca va permiteti nu ezitati sa comandati de la ei.

Iti recomand ISO tongueRO97 + BCAA 4:1:1 de la ei....merita toti banii

| SERIALS explică (pentru SemperPrimoris1992):

Cum de ai acumulat pietre la rinichi? cat timp ai consumat produse de la ei? poti sa ii dai in judecata?

| SemperPrimoris1992 a răspuns (pentru SERIALS):

Am consumat aproape un an.
Am acumulat pietre din cauza acelui praf "proteic" care continea in mare masura un fel de coagulant care in interiorul organismului se transforma in nisip si evident se depunea in rinichi... ulterior nisipul s-a transformat in mici pietre.

De dat bineinteles ca pot fi dati in judecata insa tot procesul este costisitor si poate dura ani de zile.

| SERIALS explică (pentru SemperPrimoris1992):

Si acum ce e de facut? Ti-au scos pietrele? Esti la dieta? Cine ti-a recomandat acele suplimente?

Exista ceva teste?

| SemperPrimoris1992 a răspuns (pentru SERIALS):

Asta se intampla cand aveam 18-19 ani (eram prea necopt in privinta acestui domeniu al suplimentelor).Am eliminat pietrele in cateva luni cu ajutorul unor diete si ceaiuri.
Nu mi le-a recomandat cineva..am cautat si eu pe internet ceva ieftin si mult.Asa cum face orice pustan naiv la acea varsta.Eram tare bucuros ca pot cu 100 lei sa iau o luna intreaga "proteine".
Alea numai proteine nu erau..cred ca aveau undeva la 20-25% proteina pe suta de grame..Restul moloz laughing)

Teste exista insa nu in Romania si sunt scumpe in orice caz.

Am luat cam 6 luni prin 2015 ISO PRO97 de la MyProtein si am crescut 10kg in masa musculara.
Aveam insa si un regim alimentar pe masura.mancam enorm.
Atunci mi-am permis, munceam.

Cand o sa-mi permit din nou voi apela la MyProtein fara nici un dubiu.

| SERIALS explică (pentru SemperPrimoris1992):

Uite la intrebarea mea https://www.tpu.ro/......et-weight/
Astept raspunsul tau

| AriKristine a răspuns:

Eu stiu de "vitabolic" de la un prieten care este in lotul national de culturism. Cauta. Daca te hotarasti la asta spune-mi ca stiu ca are ceva cod de reducere laughing (nu fac reclama)

| Marieta_Roxana_2000 a răspuns:

Cauta pe net... Sigur acolo vei gasi!