| SERIALS a întrebat:

De 2 luni merg la sala si iau si aceste suplimente date de antrenor: 1) Pro Mass Aspartame free, Food supliment Net Weight e 1600 g Chocolate Flavour; 2) 100% creatine monohydrate net wt: 300 g food supliment.
V-am mai spus cum m-a fraierit antrenorul de ceva bani si nu mai vreau sa cumpar de la el, mai bine de pe net. Deci Pro Mass Aspartame free (1600g) l-am terminat deja si as vrea sa-mi cumpar Pro mass dar sa-mi ajunga pe o luna, am gasit pe net - Pro Mass 960g (punga) aroma fistic - 25 lei + 10 lei transport + o revista gratis, ce parere aveti de produs? e ok sa iau?

11 răspunsuri:
| peperonies a răspuns:

Pai hai sa vedem. dupa ce ai luat 2 luni pro mass aspartame vandame free food suppliment ai vazut vreo diferenta? daca da baga in continuare. daca iti place sa dai foc la bani ia cat mai multe prafuri posibil dar nu te limita la pro mass xxl 420. baga si creatina si proteine si tine minte. cu cat iei mai multe prafuri cu atat te faci mai mare.

in alta oridine de idei mananca mancare si lasa suplimentele. dupa 1 an de sala asa poti sa incepi sa te gandesti la suplimente. spor.

| SERIALS explică (pentru peperonies):

Pai exita o diferenta dar nu asa mare, vreau sa iau luna asta si atat, ca plec in vacanta

| peperonies a răspuns (pentru SERIALS):

Si ai cum sa verifici daca diferenta aia nu o vedeai si daca nu luai nimic si doar mancai mancare? poate chiar mai bine.
lasa prafurile si mananca mancare.

| SERIALS explică (pentru peperonies):

Pai cum pot adauga sa ma ingras daca greu ma ingras? ce sa mananc

| SemperPrimoris1992 a răspuns (pentru SERIALS):

13 grame proteine la suta de grame produs...e chiar mai slab decat mizeriile pe care le luam eu la 18 ani laughing)
Fara suparare..renunta la el
Ti-am scris, daca nu iti permiti nu lua toate prostiile.E pentru. binele tau.Incearca sa-ti iei proteine cat mai multe din alimente.Rezultatele se vor vedea dupa putin mai mult timp insa e o varianta mult mai buna.

| SERIALS explică (pentru SemperPrimoris1992):

Pai ce din ce produse sa le iau, ai ceva regim alimentar cam ce bucate, ce alimente sa adaug in alimentatia mea ca sa cresc masa musculara?

| SemperPrimoris1992 a răspuns (pentru SERIALS):

Pai in primul rand mese regulate.
Nu sa mananci cand iti aduci aminte..Trebuie sa iti faci un program de mese, o masa la 4 ore si pe cat posibil macar 20 grame proteina la fiecare masa.
Gasesti pe google cu usurinta cati nutrienti are fiecare produs alimentar + exista informatii nutritionale pe eticheta fiecarui aliment pe care il cumperi.
Ca o idee, in 100 grame de carne de porc ai cam 20 grame proteine.
Dimineata poti sa mananci niste oua fierte, iaurt/kefir, fulgi de ovaz
Pranzul, niste paste cu ceva carne, sau niste piept de pui cu legume la grill sau cum poti tu sa le prepari/cum iti plac, etc
Si tot asa.te descurci daca intri pe google si dai un search despre "nutritia in bodybuilding".
Gasesti o gramada de forumuri si idei despre ce si cum sa mananci.

| SemperPrimoris1992 a răspuns:

O proteina de calitate te ajunge undeva la 100-150 lei/1 kg
Daca nu iti permiti, mai bine nu lua deloc decat sa iti strici sanatatea cu cine stie ce ieftinaciuni. Poate nu simti imediat efectul insa iti garantez ca procesul de sintetizare al proteinelor este unul costisitor asa ca nu te astepta ca o pudra proteica buna/de calitate sa coste putin.Este imposibil.
Repet, daca nu iti permiti, foloseste acei bani pentru a-ti imbunatati aportul de proteine din alte produse (piept de pui, etc)

| Marieta_Roxana_2000 a răspuns:

Verifica cu atentie garantia produsului.

| OtherNews07 a răspuns:

Nu au pe ce sa mai ia banii
Sunt multi care si-au crescut masa musculara si fara suplimente, au luat proteinele si carbohidratii doar din alimente, si s-au hidratat bine, si au consumat proteine inainte de culcare ca proteinele sa ajunga la muschi.Asa am procedat si eu si am vazut rezultate.
Suplimentele sunt alte
"minuni" care promit masa musculara peste noapte,
pentru a face oamenii sa le cumpere.