| AddXf a întrebat:

Ce inseamna "masa verde" in fotbal?

Răspuns Câştigător
| PanaceuUniversal a răspuns:

Meciul nu se mai joaca din pricina unei neintelegeri ( galeria unei echipe intra pe teren, 5 jucatori eliminati de la o echipa, incidente violente grave intre cele doua echipe ).

Astfel meciul se joaca "la masa verde" adica, se judeca cine e vinovat, iar acela va pierde cu scorul de 0-3!

4 răspunsuri:
| raducebotari a răspuns:

Meciul nu se mai joaca sau este oprit din niste cauze, iar cel care e vinovat pierde cu 0-3 meciul.

| raducebotari a răspuns:

O echipa de fotbal

| naitreaba a răspuns:

"Masa verde" vrea sa insemne decizia federatiei. De exemplu se da 3-0 la masa verde, asta inseamna ca dupa niste dezbateri federatia a hotarat ca echipa sa castige cu 3-0. Asta e tot.

| andreisoci a răspuns:

Poti sa castigi de exemplu la masa verde daca echipa adversa are ceva nereguli,noi am patit asa, am avut meci si normal nu era voie doar pana la nu stiu cati ani, dar echipa adversa aveau multi jucatori care depaseau limita aceasta de varsta, si am castigat la masa verde, funda?