| 222558 a întrebat:

Ce ma ajuta sa fac mai multi muschi? Flotari,abdomene, genoflexiuni sau ridicari la bara?

13 răspunsuri:
| Nickname1890 a răspuns:

Cei mai multi muschi? Fiecare dintre exercitiile pe care le-ai scris mai sus lucreaza alta grupa de muschi:

Flotarile - pieptul si tricepsul
Abdomenele - abdomenul
Genoflexiunile - picioarele
Ridicarile la bara - spatele si bicepsul

Deci trebuie sa le combini pe toate pentru a te dezvolta frumos

| FitMonkey a răspuns:

Fiecare din ce ai enumerat, sunt exercitii la grupe diferite
insa cu 1exercitiu/grupa nu faci muschi
o grupa anume trebuie sa ii antrenezi din 3-4 unghiuri diferite, lucrul acesta nu poti face acasa! bft

| XTreme00 a răspuns:

Depinde unde vrei sa faci muschii.Ce enumeri tu nu sunt toate pentru acelasi tip de muschi, dar sunt bune pentru muschii carora le sunt destinate exercitiile.Bafta.

| popmirgea1999 a răspuns:

Depinde la ce vrei sa faci muschi.Dar pentru picioare si abdomen sunt bune genuflexiunile(iti lucreaza foarte bine corpul)iar pentru muschii mainilor si pectorali tractiunile la bara(alea sunt mai grele dar si alea iti lucreaza foarte bine corpul)deci cele mai bune sunt genuflexiunile(cu ceva greutati desigur)si tractiunile Bafta

| gabi13579 a răspuns:

Flotarile si ridicarile la bara

| TheCrisLv20 a răspuns:

Acum iti explic cum sa cresti masa musculara. Muschii sint niste fire lungi subtiri. cind depui efort fizic apar crapaturi microscopice pe muschi apoi crapaturile sint umplute cu proteina si asa muschiul creste nu te forta prea tare ca muschii se pot rupe si atunci vei regreta. ASA SINT FACUTI TOTI MUSCHII. Cu ajutorul halterelor eu am crescut in dimentiuni. De asemni sa nu uiti muschii nu se pot vedea daca tu esti gras. acum sa-ti explic cum sa slabesti?

| Cosmin86 a răspuns (pentru TheCrisLv20):

Sunt umplute cu proteina? rolling on the floor

Ce amuzant esti

| TheCrisLv20 a răspuns (pentru Cosmin86):

Te prind esti mort. Sincer eu ma ocup cu MMA de mult timp. du-te si fasi asigurare si nu sint umpluti cu proteina bou ce esti

| TheCrisLv20 a răspuns (pentru Cosmin86):

Nu am formulat chiar normal big grin

| Cosmin86 a răspuns (pentru TheCrisLv20):

Ma bucur ca te ocupi cu MMA, si eu cu kickboxing.

Copil mic cu gura mare, moarta a fost mama ta ca a fatat un ratat firav ca tine laughing

Si legat de proteine, intai sunt descompuse in aminoacizi si abia aia ajung la muschii si ajuta la refacerea tesuturilor.

| TheCrisLv20 a răspuns (pentru Cosmin86):

Mersi de informare

| 99maria a răspuns:

Pai toate adica ar trebui sa le faci pe toate pentru ca nu vrei sa ai muschi doar la picioare si la maini nimic sau invers nu? funda?

| NOBody3872 a răspuns:

Toate in afara de genoflexiuni...alea sunt pentru cur.....si bea niste lapte de migdale o sa te ajute.