| AAALEXAAANDRUUU a întrebat:

Ce parere aveti de Manchester United sezonul acesta? Credeti ca sezoanele urmatoare vor fi mai bune pentru echipa?

5 răspunsuri:
| Ibrahimovic a răspuns:

Sunt mare fan al lui Manchester United si cu durere in suflet spun ca acesta este de departe cel mai slab sezon al echipei de cand o sustin.
Plecarea legendei Sir Alex Ferguson s-a simtit foarte adanc in jocul si rezultatele echipei in acest sezon. Practic cu aceeasi echipa care era acum doua sezoane, am ajuns de pe locul 1 pe locul 6. Trist, ceea ce a facut David Moyes la echipa e de toata rusinea.

Despre viitor, nici nu stiu ce sa mai cred. S-ar parea ca vine Van Gaal la echipa, insa nu stiu ce sa zic. E nevoie de reconstructie. Va dura ceva ca echipa sa ajunga din nou in varf. Sunt absolut necesare niste transferuri, mai ales dupa gaurile lasate de plecarea lui Vidic si a lui Ferdinand.
Cel putin, in urmatorul sezon, nu cred ca Manchester va straluci asa dintr-o data. Cum spuneam, e nevoie de timp ca sa ne intoarcem in varf.
Mi-as dori foarte mult sa se intoarca Sir Alex, dar asta e aproape imposibil. Vom vedea, sa speram ca Louis Van Gaal va face treaba buna si va readuce echipa in varf.
Salut!

| Octa00 a răspuns:

Buna.Sunt mare fan Man U.Acest sezon a fost unul de tranzit.De la Sir Alex Ferguson,metodele lui de pregatire,tacticile sale, etc, au trecut la cele ale lui Moyes, care insa, nu s-au potrivit cu stilul echipei.Sunt sigur ca Van Gaal va face treaba buna, transferuri bune, va creste moralul echipei, si la anul sau peste 2 ani va fi din nou acel Man U care se lupta de la egal la egal cu puterile lumii

| andreiu77 a răspuns:

E slaba rau... vreo 2-3 sezoane asa o sa o tina! locurile 3-6 big grin

| Zambaretu1 a răspuns:

Daca nu face vreo 3-4 transferuri, o sa fie la fel ba chiar mai rau de-atat. Manchester United este o echipa care are un buget mare, cu un conducator inapoiat sa zicem asa mai exact ii trebuie un antrenor bun, cunoscut care stie ce sa faca cu echipa. Daca ar ramane aceeasi echipa, sezonu urmator se va incadra intre locurile 4-6

| micanicaamica a răspuns:

Nu prea cred. Îmi pare rau