| ANONIM12737 a întrebat:

Ce părere aveți de persoanele care își plătesc antrenor personal la sala? Cunosc persoane ce vin la sala de aproape un an își plătesc lunar antrenorul personal? Ma întreb care mai e rostul sa-ți plătești atât timp antrenor personal?

Răspuns Câştigător
| Wr3nch a răspuns:

Pentru ca iti da sfaturi personalizate despre cele mai bune exercitii ca sa poti progresa ok fara sa te fortezi.

| ANONIM12737 explică (pentru Wr3nch):

Da fix. Sfaturile alea ti le poate da și după o luna maxim de colaborare, nu trebuie sa l cari după tine un an prin sala

| Wr3nch a răspuns (pentru ANONIM12737):

Eu cred ca tie iti e ciuda ca nu iti permiți unul. Este?

| ANONIM12737 explică (pentru Wr3nch):

Da

| johnnny123 a răspuns (pentru ANONIM12737):

Asta crezi tu că face un antrenor? Doar îți dă o dată un set de sfaturi și gata?

Dacă ar fi așa, atunci de ce atleții de performanță ar mai avea nevoie de un antrenor? Crezi că lui Nadal mai trebuie să-i spună un antrenor cum să țină racheta în mână? Și totuși are în continuare antrenor.

Un antrenor te ajută în multe feluri, nu doar îți spune "fă două repetări cu 10 kg și apoi fă zece flotări". Un antrenor îți urmărește progresul, te motivează, îți ajustează permanent antrenamentul în funcție de rezultatele pe care le ai, în funcție de punctele tale slabe și forte, te ajută să eviți accidentări, te ajută să maximizezi rezultatele etc.

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Problema lor daca isi permit sa faca asta.
Cam sună a invidie.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu trebuie sa ai tu nici o parerea in acest caz, ca este decizia fiecaruia sa-si cheltuie banii pe ce vrea.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Stiu pe cineva care a facut 4 ani sala cu antrenor personal.

I-a facut un program de antrenament foarte echilibrat, il sustinea sa vina chiar cand nu avea chef, il ajuta cu dieta si a reusit sa slabeasca sanatos si multe multe kg.

Răspuns utilizator avertizat