| S3se a întrebat:

Ce parere aveti de proteinele astea?
http://www.pronutrition.ro/produs.aspx?pID=173&cID=116&d ID=0&bID=0

13 răspunsuri:
| ProCulturism a răspuns:

Salut!
Cosmin are dreptate, ala nu e un supliment proteic! Eu nu iti recomand suplimentele alimentare, dai banii degeaba. Alimentatia este cea mai importanta : http://proculturism.com/category/nutritie-curata-sanatoasa/!
Bafta!
http://proculturism.com/

| Nickname1890 a răspuns:

Nu sunt proteine.

Ci un amestec de niste vitamine si cativa aminoacizi.

| Cosmin86 a răspuns:

Alea nu sunt proteine.

Uita-te la "ingrediente", UNDE vezi tu proteine?

| S3se explică (pentru Cosmin86):

Pai nu pui masa musculara de la ele?

| Cosmin86 a răspuns (pentru S3se):

E cam slab produsul. Fara alimentatia corespunzatoare si fara cantitatea necesara de proteine, evident ca nu pui.

Muschii nu cresc de la un produs, cresc de la TOT ansamblul : alimentatie - odihna - antrenament - suplimente, in ordinea aia.

Si intre xplode si un concentrat proteic, concentratul e mult mai important.

Răspuns utilizator avertizat
| S3se explică:

Si atunci ce imi recomandati pentru masa musculara? Buget ~100 lei(max 150 lei)

| Cosmin86 a răspuns (pentru S3se):

In bugetul ala, ai 2 variante :

- iei proteine, daca nu-ti poti asigura din alimentatie
- iei o creatina adevarata, daca iti poti asigura proteinele din alimentatie.

Iti poti asigura 2 grame de proteine / kg-corp zilnic doar din mancare?

| S3se explică (pentru Cosmin86):

Vreau proteine pentru masa...nu creatina, o data ce imi iau un aliment cu proteine oricum contine si creatina.

| Cosmin86 a răspuns (pentru S3se):

Ce inaltime/greutate ai? Si cate mese ai pe zi?

| S3se explică (pentru Cosmin86):

1,75 si greutate ~ 65kg(nu sunt gras nici foarte slab...am masa musculara bunicica), 1 sandwich la scoala +3 mese + gustari

| Cosmin86 a răspuns (pentru S3se):

Tu cu 3 mese si 1 sandwish vrei sa pui muschi? straight face

| S3se explică (pentru Cosmin86):

Cate mesele puilor mei vrei sa mananc?laughing Am sa incep sa mananc mai mult cand o sa iau suplimente(5-6 mese sau macar 5 mese si gustari) da nu pot sa imi asigur doar mese cu alimente bogate in proteina si putine grasimi, de aceea nu mananc multe mese pana nu incep sa imi iau suplimente.