| PredatoR a întrebat:

Ce parere aveti despre Coridele cu tauri?
http://www.kanald.ro/......unui-FOTO/

Răspuns Câştigător
| kingofdice66 a răspuns:

Una este sa sacrifici un animal pentru a-l manca, pentru a-ti hrani familia si alta este sa sacrifici un animal pentru propriul amuzament sau pentru amuzamentul multimii.
Este un sport grotesc, cei care participa, aplauda, striga "Oleeeee" sunt niste imbecili fara suflet.
Cred ca oamenii sunt cele mai crude fiinte de pe pamant sad
Alte animale ucid pentru a se hrani, noi de multe ori ucidem din amuzament.
Ne mai intrebam de ce avem atatea razboaie si holocausturi; din cauza oamenilor orgoliosi, cruzi, insensibili, fara pic de mila.

1 răspuns:
| llust a răspuns:

Acum depinde, pentru ei este un "sport", cum la romani se taie porcu, asa la ei se sacrifica taurii...pe o parte e frumos, dar pe o parte e urat sa omori acei tauri...

| kingofdice66 a răspuns (pentru llust):

Una este sa sacrifici un animal pentru a-l manca, pentru a-ti hrani familia si alta este sa sacrifici un animal pentru propriul amuzament sau pentru amuzamentul multimii.
Este un sport grotesc, cei care participa, aplauda, striga "Oleeeee" sunt niste imbecili fara suflet.
Cred ca oamenii sunt cele mai crude fiinte de pe pamant sad
Alte animale ucid pentru a se hrani, noi de multe ori ucidem din amuzament.
Ne mai intrebam de ce avem atatea razboaie si holocausturi; din cauza oamenilor orgoliosi, cruzi, insensibili, fara pic de mila.