| ILoveYouAlexC a întrebat:

Ce parere aveti de imaginea elevului de ieri si imaginea elevului de azi? S-a schimbat complet lumea.

Fundita cel mai bun raspuns

Răspuns Câştigător
| mih2el2 a răspuns:

Elevii de ieri şi alaltăieri sînt astăzi la catedre, doctori, ingineri, muncitori. Cei de astăzi, cei mai puţini sînt în bănci(la şcoală), restul la fumat, prin spatele şcolii, în alte locuri în postură de chiulangii, serile prin cluburi, barur
i şi discoteci, la volanul unor maşini bengoase, cu pipiţe (sau pe post de pipiţe), cu băutură, droguri şi sex, la ordinea zilei şi de rest ...pauză. Copiatul, întrebări pe TPU sau...Dă-o-n măsa de şcoală, că am să trec eu clasa!
Sau...Profesorii sînt răi, nu explică bine, sînt pretenţioşi, vor prea mult de la noi! Vor prea multe teme! Noi cînd să ne mai şi odihnim? Ce e nevoie de atîta învăţătură?
De acord! Dar cine vă obligă să mergeţi la liceu? Şcolile de meserii nu sînt bune, nu sînt de nasul celor şmecheri, leneşi, puturoşi, chiulangii. Toţi vor să fie DOMNI. Nimeni nu vrea să fie agricultor, mulgător la vaci, vidanjor, măturător de stradă, mecanic auto, electrician, strungar.
Aia e! De-aia am ajuns unde sîntem!

3 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Daca spun ce gandesc imi suspendeaza TPU Conturolling on the floor
Sa spun ce cred eu? se duce totu de rapa, deja pustoaicele in clasa 8 umbla cu decoltee, profesori dja nu se mai uita la eleve ca la niste eleve,incearca deja sa le soarba din ochii,ba chiar se leaga de ele din orice motive, de baieti la fel, adica tineretu, generatia s-a dus de rapa, numai e ce a fost, prin 2007 cand am terminat eu scoala nu vedeai fuste scurte la scoala, decolteuri si altele, acum asta e la modahappy decolteuri fuste scurte, si nah devil se duce de rapa totul.

| Rawwrr a răspuns:

Bună. happy

Elevul de " ieri " nu îşi permitea să comenteze sau să complecteze persoanele din cadrul didactic. happy

Era decent îmbrăcat, nu ca astăzi. Vezi unele " eleve " în fustă mini şi tricouri care le evidenţiază buretele. laughing

Limbajul pe care îl foloseau elevii din vremurile vechi, era unul care dădea dovadă de bună purtare. Nu de ipocrizime, ca astăzi.

Comportamentul elevilor din acele vremuri, arăta cei 7 ani de acasă. Spre deosebire de astăzi.

Sper că te-am ajutat. happy ceau. kiss

| byby965 a răspuns:

Elevul de ieri era elevul de ieri nu e cel de aziwinking Imaginea lor se schimba pe zi ce trecewinking