| dudy2204 a întrebat:

Ce parere aveti despre K1? Considerati ca practicarea acestui sport te poate afecta datorita loviturilor in cap? Ceva sfaturi? Va multumesc anticipat si dau funda!

Răspuns Câştigător
| Lawliet14 a răspuns:

La kickbox se refera. E un sport dur, mai dur este boxul. Da, poti ramane cu sechele dar de obicei numai dupa o cariera indelungata. De la lovituri multiple la cap. Pana la acel moment, poti sa ai parte de accidentari. Exista insa si kickbox amator (diverse stiluri, exista un stil in care mai mult se puncteaza, nu sunt lovituri propriu-zise, atingi adversarul cu piciorul iar loviturile de pumn sunt usoare si ele), daca tot vrei sa faci kickbox. Poti participa la campionate si ai protectii. Nu e mare branza, de la ala sigur nu patesti nimic. Si poti sa faci trecerea cand vrei la profesionisti, daca chiar esti cocos. happy

2 răspunsuri:
| Jeezy a răspuns:

Ce sport e k1? Nu am auzit de asa ceva...din cate stiu eu e o competitie nu un sport

| Lawliet14 a răspuns (pentru Jeezy):

La kickbox se refera. E un sport dur, mai dur este boxul. Da, poti ramane cu sechele dar de obicei numai dupa o cariera indelungata. De la lovituri multiple la cap. Pana la acel moment, poti sa ai parte de accidentari. Exista insa si kickbox amator (diverse stiluri, exista un stil in care mai mult se puncteaza, nu sunt lovituri propriu-zise, atingi adversarul cu piciorul iar loviturile de pumn sunt usoare si ele), daca tot vrei sa faci kickbox. Poti participa la campionate si ai protectii. Nu e mare branza, de la ala sigur nu patesti nimic. Si poti sa faci trecerea cand vrei la profesionisti, daca chiar esti cocos. happy

| vladxone a răspuns:

Orice sport de performanta de afecteaza intr-un fel sau altul(fotbal,rugby, box), ti se distrug articulatile, genunghi, etc.Probleme la cap nu cred ca o sa ai, iar cazurile gen Muhamad Ali sunt foarte rare!