| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre Krav Maga? Este bun pentru autoaparare? Ce alte stiluri de lupta mai recomandati si de ce?

Răspuns Câştigător
| Kerre a răspuns:

Eu zic ca ar trebui sa incerci si Box-ul si MMA. Amandoua sunt mai practice si pot zice ca le "inveti" repede.

3 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Asihara karate, priveste cadranul. Simplu dar eficient. Pentru toata lumea.

| Sn4k3 a răspuns:

MMA pentru ca o sa fii mai pregatit pentru ''lupta de strada'', e mai practic.

| Ursulet2019 a răspuns:

Buna! Pentru MMA(mixed martial arts) este nevoie de ceva timp pentru a stapani si alte stiluri pentru a le impleti in ceea ce se numeste MMA. Eu practic printre altele Krav Maga si iti pot spune cu siguranta ca este cel mai eficient si sigur stil de autoaparare(pentru asta a fost inventat-tehnici usoare si eficienta..in unele cazuri o tehnica poate fi folosita pentru mai multe atacuri). Un alt stil foarte eficient si necesar este BJJ( brazilian jiu jitsu-sau lupta la sol) te ajuta foarte mult, mai ales ramura de nogy-pentru street fight protection. Sper ca te am ajuatat. funda?happy