| Jo17 a întrebat:

Ce parere aveti despre Neymar ca s-a transferat la PSG?

10 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Un jucator bun, doar ca pretul e bataie de joc. Niciun fotbalist nu ar trebui sa treaca de suma de 50 de milioane de euro. In ritmul asta, peste 10-15 ani, se vor face transferuri de miliarde de euro.

| Drimmero a răspuns (pentru AFR81):

Asa se intampla cand piata este sparta de sume record,, d-asta fotbalul e in moarte clinica si in curand o sa moara de tot si o sa ramana doar reclama din el.

| AFR81 a răspuns (pentru Drimmero):

Asa e. Cu asta sunt de acord. Cu faptul ca Pogba si Neymar sunt tepe, nu prea. In ceea ce priveste sumele de bani da, nu merita atat, insa sunt jucatori de clasa.

| Drimmero a răspuns (pentru AFR81):

Sa fim seriosi,, Neymar e doar lovitura de imagine la PSG, nu va face cine stie ce, Cavani e cu 3 clase peste el...

Cat despre Pogboom, bwhahahaha, e teapa tepelor data de Juventus vreodata cuiva.

| Drimmero a răspuns:

Anul trecut Juventus i-a dat teapa verii lui United, acum Barca a dat teapa anului camilelor cu Neymar asta.

O mare teapa!

| Purec a răspuns:

Excelenta alegere! La Barcelona era in umbra lui Messi total nemeritat! Un jucator fabulos, merita fiecare euro platit pentru el!

| 1918 a răspuns:

O gramada de oase si carne valoreaza 222 mil euro laughing

| Afagdsba a răspuns:

Eu despre Neymar am o parere destul de buna. Avand in vedere ca la Barcelona statea in umbra lui Messi.

| CosminAka123 a răspuns:

Neymar considera un pas mare pentru ca este pe cont propriu, nu mai este in umbra lui Messi. Dar e clar ca campionatul din Franta este mult sub cel din Spania si e greu ca el sa castige un balon de aur in campionatul francez. Parerea mea este ca Neymar a facut un pas inapoi deoarece nu o sa stea mult la PSG. Dar fotbalul in ziua de azi e doar afacere. Ce-i drept Neymar voia sa fie numarul 1, si acum probabil este. La Barcelona era dupa Messi dupa Iniesta sau alti jucatori crescuti de mici. Singura modalitate ca el sa fi devenit locul 1 la Barcelona este retragerea lui Messi care si acesta a fost cativa ani sub Ronaldinho sau sub Henry, dar a ramas la clubul catalan si acum scrie istorie. Daca Neymar valoarea 222 de milioane de euro, oare cat ar fi valora Ronaldinho azi? laughing sa fim seriosi, sumele cresc pe an ce trece.

| Cristi1990 a răspuns:

O miscare foarte proasta pe partea barcelonei, au distrus triunghiul,, messi, neymar, suarez, msn,,. probabil dupa 1 an 2, si psg o sa il arunce la alta echipa. neymar are momente bune si proaste. este genul ala,, de obicei o dau in bara, dar cand o nimeresc, o sa fie spectacular,,