| AltuOarecare1 a întrebat:

Ce pot face pentru a avea verticala mai mare.De cand ma stiu am gambele foarte mari, am 46 in gambe si pot cara 100 de kg dar nu pot sari mult.
Toti prietenii mei mi-au zis ca ar fi trebuit sa dau dunk la cum sunt.Ce pot face, sa reduc nivelul de grasime, exercitii pentru sarit?

4 răspunsuri:
| aXy99 a răspuns:

Ce inaltime ai? Ce greutate? Cari 100 kg in ce sens? Faci sala sau vreun sport?

| AltuOarecare1 explică (pentru aXy99):

Pai fac sala, car la aparatu de gambe din șezut. Am 1.82 și 96 kg dar sunt 17% grăsime.

| aXy99 a răspuns (pentru AltuOarecare1):

Depinde de aparat, eu faceam cu 120 kg la smith (ridicari pe varfuri) si la aparat nu treceam de 50 kg laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vezi și tu pe net, ca ii găsești programul de antrenament al lui Ronaldo la sala. Ăla sare mai bine ca 90% din NFL parca. Joaca baschet. Masa musculară multă pe picioare și sărit propriu-zis ca sa îți perfecționezi tehnica.
Nu poți sa scazi in grăsime numai pe picioare, grăsimea are un indice corporal. Trebuie sa slăbești efectiv in tot corpul, sa fii lean. Pentru asta - cardio.