| shade45 a întrebat:

As dori sa mai dau jos din stratul de grasime din partea inferioara a corpului, mai exact la gambe. M-am gandit sa incep sa sar coarda zilnic, ca daca alerg dezvolt muschii si nu se micsoreaza daca dau grasimea jos. Am citit undeva ca daca iti infasori gambele in folie cand sari coarda se observa mai repede diferenta. E adevarat?

3 răspunsuri:
| Chasles a răspuns:

Din cate stiu nu se poate slabi intr-o singura parte a corpului, asta tine de procentul corporal de grasime care scade la fel de mult in toate zonele; daca alergi se definesc picioarele, evident ca nu o sa arate la fel, e alt tesut! Fa miscare si mananca ce trebuie, daca vrei sa slabesti sanatos...

| shade45 explică:

Dar legat de chestiunea cu folia?

| Chasles a răspuns (pentru shade45):

N-am nici o idee, cine ti-a spus-o sa-ti dea o explicatie stiintifica...