| sellyz a întrebat:

Ce role sa aleg? Am role cu roti din plastic dar nu prea merg bine.Franeaza si obosesti foarte mult cu ele.Cum sa aleg role ca sa merg leger cu ele si sa nu ma doara picioarele? Dau funda urgent!

Răspuns Câştigător
| Miky69 a răspuns:

Salut!
Inainte de toate, sa fie clar 1 lucru, ia-ti role 1 cu numar mai mare, ca sa stai lejer in ele!

2. Alege o firma cat mai buna in raportul calitate - pret. ( firma K2, dupa parerea mea este excelenta! )

3. spuneai " ce role sa aleg? ". Depinde ce vrei sa faci cu ele... exista :

Fitness - doar ca sa te plimbi
Agresive - scheme, sarituri, rame etc.
Freestyle - foarte bune pentru slalom
Viteza - in general au 5 roti cu diametru de 90 mm +. sunt facute special ca sa te deplasezi foarte repede cu ele.

'aici un link cu role :
http://www.skateworld.ro/prima-pagina.html?page=shop.browse&category_id=15

dai click pe ce gen vrei si primesti o gama mare de role. Cele mai scumpe role vor fi sus. deci daca vrei preturi mai mici. mergi mai in josul paginii!

Daca mai ai intrebari, nu ezita sa-mi raspunzi aici.

Funda? :)

7 răspunsuri:
| Ella3133 a răspuns:

Role cu rotile din siliconwinking dar vezi sa nu iti iei pe cele mai eftine ca s-ar putea sa nu tina rotile multwinking

| DubstepQueen a răspuns:

Nu iti sunt de folos cele cu roti din plastic...alea cu roti din silicon fac toti banii.
Te sfatuiesc sa renunti la rolele alea si sa iei de astea.
FUNDA?batting eyelashes

| sellyz explică:

Mersi tare mult Miky69.mi-ai fost de mare ajutor.

| Miky69 a răspuns (pentru sellyz):

Ma bucur ca te-am putut ajuta! Daca mai ai nevoie de ajutor... iti explic orice legat de role, lasi un mesaj privat si raspund in maxim 2-3 ore happy

| sellyz explică:

Mersi mult si la rustl ca mi-ati spus sa imi iau cu silicon dar nu am cum sa va dau a toti funda. oricum mi-am luat din silicon si sunt foarte bune:*

| P4ndaaa a răspuns:

Incearca rolele cu silicon. Iti dai seama daca sunt din silicon daca nu se aude tare cand mergi cu ele. Mergi si lejer, si mai repede. happy Succes!

| andraanamaria98 a răspuns:

Eu am role de la RCO! Si sunt super bune! Au roti de silicon, frane cu silicon! Deci sunt super tari...