| porzei a întrebat:

Ce sa aleg intre : Creatine fx dela Pronutrition, Creatina Monohidranta 250g Pronutrition, Pro Mass de la Pronutrition sau Cell Fx sau Creactiv. Spuneti-mi si voi ce sa alegstraight face vreau raspunsuri de la cei ce au incercatstraight face. Funda

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Niciuna, ia o creatina adevarata :
http://www.megaproteine.ro/......s-1-13-kg/

Sau daca ai bani, asta e cea mai buna de pe piata :
http://www.megaproteine.ro/Creatina/BSN-Cellmass-2-0-Advanced-Strength/

| SiLaS a răspuns (pentru Cosmin86):

Six Star Muscle e muuuult mai buna decat Cellmaswinking

| Cosmin86 a răspuns (pentru SiLaS):

Le-ai incercat pe amandoua?

| porzei explică (pentru SiLaS):

Mai astept raspunsuristraight face

| porzei explică (pentru Cosmin86):

Doar fx! imi dadea enrgie si ma forma dar poate celelalte sunt mai bunestraight face

| SiLaS a răspuns (pentru Cosmin86):

Nu am incercat pentru ca este o prostie creatinasad! Dar stiu sa deosebesc una buna de una proasta!

| Cosmin86 a răspuns (pentru SiLaS):

Cum naiba sa fie o prostie? argumenteaza

p.s. : eu le-am incercat pe amandoua, iar cell mass e de vreo 5 ori mai bine ( costa si de 3 ori mai mult si e cotata nr 1 pe piata )

| SiLaS a răspuns (pentru Cosmin86):

Cum e o prostie? Pai ia sa vedem.Tie ti se pare ca daca o sa ai crampe musculare, probleme renale dupa o perioada de creatina inseamna ca esti nebun ok? Mai bine iei proteine dar si alea sunt o prostie, deoarece contin 30% chimicale!

| Cosmin86 a răspuns (pentru SiLaS):

1. exista si proteine cu 0 % chimicale, 100 % naturale ( alea fara nicio aroma si niciun indulcitor ) sau alea din mancare ( o friptura are proteine fara 30 % chimicale )

2. am luat ani de zile creatina si nu am avut problemele spuse de tine, in fiecare perioada de masa de 8 luni pe an iau creatina zilnic, fac asta de 4 ani ( 8 * 4 = 32 de luni, aproape 3 ani). Important e sa bei multa apa ( 3-4 litri pe zi, dar oricum bei daca faci sport intens ) si sa nu depasesti doza de creatina zilnica ( si evident sa o iei cu carbohidrati simpli, pentru absorbtie )

| SiLaS a răspuns (pentru Cosmin86):

1.proteinele 100% naturale sunt luate din alimente ok?
2.Nu am zis ca efectele sunt imediate.In viitor peste ctiva ani!

| Cosmin86 a răspuns (pentru SiLaS):

1. Nu exista proteine decat din alimente ( prafurile alea tot din alimente sunt facute )

2. "Nu am zis ca efectele sunt imediate.In viitor peste ctiva ani", aberatie, arata-mi un singur articol stiintific care sustine asa ceva.

Prima data am luat creatina 6 luni, cand aveam 16 ani, in 2003. Au trecut 10 ani si tot nu vad efectele de care vorbesti.

P.S. : daca erau efectele alea la doza normala, nu mai era supliment, s-ar fi dat doar pe reteta sau ar fi devenit ilegata, ca steroizii

Apropo, cand ai mancat CARNE ultima data?

| SiLaS a răspuns (pentru Cosmin86):

Stii ce sta la baza muschiului?>Iti zic eu? Proteina.Prafurile sunt facute din alimente dar nu 100%.Am mai zis ca 30% sunt chimicale altfel nu pot sa extragi proteina din aliment in mod natural!

| SiLaS a răspuns (pentru Cosmin86):

Degeaba sunt steroizii ilegali daca tot se vand. Oricum acele mituri despre creatina sunt reale si nu neaparat daca ai tu probleme.In general lucrurile pe care le ai in corp si sunt introduse fortat dintr o forta exterioara dauneaza.

| Cosmin86 a răspuns (pentru SiLaS):

Da, stiu ca tot se vand, dar macar stii concret ce efecte au.

In fine, cand ai mancat carne ultima data?

| SiLaS a răspuns (pentru Cosmin86):

Ieri seara am mancat carne laughing

| Cosmin86 a răspuns (pentru SiLaS):

Deci ieri seara ai luat creatina big grin

| SiLaS a răspuns (pentru Cosmin86):

winking Ai dreptate.Dar eu nu suport prafurile alea tampite pentru ca nu sunt 100% naturale. Poate sun 90% dar tot nu ma impac cu ele.Deci de ce sa iau fx sau procell daca am carne multa? De asta ma tot chinui sa le zic sa nu isi mai ia prostii cand cu banii aia pot sa isi ia carne si alte alimente sanatoase.

| Cosmin86 a răspuns (pentru SiLaS):

Alea se numesc suplimente, tocmai ca "suplimenteaza" ce nu poti lua din alimentatie. Daca ai o alimentatie bine pusa la punct, evident ca NU ai nevoie de ele ( asta scrie pe TOATE site-urile de fitness ).

Dar, din pacate, 90 % din oameni au alimentatia praf

18 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat